EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Už nuopelnus Lietuvos diplomatijai Prezidentas buvo apdovanotas „Lietuvos tūkstantmečio žvaigžde“

Ketvirtadienis, birželio 25 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus lankėsi Užsienio reikalų ministerijoje ir atsisveikino su vadovybe bei Lietuvos diplomatais.

Apžvelgdamas užsienio politikoje nueitą kelią, Prezidentas sugretino tarpukario ir dabartinės Lietuvos diplomatines tarnybas. „Matau vientisumą. Turėjau galimybę asmeniškai pažinoti daugelį žmonių, kurie buvo dideli idealistai ir iš kurių sėmėmės jėgos ir įkvėpimo. Jie buvo tie ąžuolai, daug davę diplomatijai. Tai, ką matome dabar - yra jų darbų tąsa", - sakė V.Adamkus.

Pasak šalies vadovo, su patyrusiais Nepriklausomos Lietuvos diplomatais pradėtas darbas buvo apvainikuotas didele sėkme - Lietuvos naryste ES ir NATO. „Dabar džiugina ne tai, kad sėdime prie vieno stalo su Europos ir pasaulio lyderiais. Svarbiausia, kad esame girdimi, nebijome pakelti balso ir būname išgirsti. Jums priklauso šie laimėjimai, kuriais visi didžiuojamės", - pabrėžė valstybės vadovas.

Prezidentas ministerijos vadovybei padėkojo už tai, kad į diplomatinę tarnybą pritraukiama jaunų žmonių, ir palinkėjo jiems didelės sėkmės. „Reikia išlaikyti veržlumą ir užsienio politikos viziją. Jūsų rankose - ne tik kasdieniai darbai, bet ir tolesnė diplomatijos ateitis", - teigė kadenciją baigiantis Lietuvos Prezidentas.

Prezidentas už nuopelnus Lietuvos diplomatijai buvo apdovanotas „Lietuvos tūkstantmečio žvaigžde."

Lietuvos vardo tūkstantmečio proga Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklas „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė" įsteigtas 2007 metais Lietuvos valstybei ir jos užsienio politikai nusipelniusiems asmenims pagerbti.

Garbės ženklu „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė" yra apdovanojami Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiai už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius, taip pat už ypatingus nuopelnus valstybės tarnyboje.

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30642110

Šiandien apsilankė: 295

Dabar naršo: 89

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media