EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

„Tautos ir valstybės egzistencija pasiekiama, kai dvasinės vertybės buria šalies žmones ir telkia kaimynus",-Kaune vykusioje konferencijoje sakė Prezidentas

Ketvirtadienis, birželio 11 d. (Kaunas). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo birželio 11-14 dienomis Vytauto Didžiojo universitete vykstančioje tarptautinėje konferencijoje „Baltijos šalys kaip civilizacinių tapatumų skerspjūvis" .

 

Konferencijos tikslas - suburti iš keturių pasaulio žemynų 20 įvairių valstybių akademinių bendruomenių narius, tyrinėjančius Baltijos regioną įvairiais aspektais. Šiame Forume ketina dalyvauti svečiai iš 70 įvairių pasaulio universitetų, o bendras dalyvių skaičius turėtų siekti apie 200 žmonių.

 

Kreipdamasis į konferencijos organizatorius ir svečius, Prezidentas sakė, jog šiemet Lietuvai švenčiant savo Vardo paminėjimo tūkstantmetį, šis renginys suteikia gerą progą apžvelgti savo ir kaimynų istoriją, pamąstyti apie savojo identiteto atsiradimą ir mentaliteto raidą.

 

„Baltijos regiono idėja visada buvo ir šiandien yra labai įvairi ir prieštaringa. Istorijoje egzistavo ir tebeegzistuoja skirtingos politinės ir kultūrinės šio regiono sampratos ir vizijos. Nuo žvilgsnio perspektyvos priklauso ir skirtingas tiek paties regiono, tiek jo pobūdžio, tiek ir jo ribų suvokimas", - sakė V. Adamkus, išreikšdamas nuomonę, kad konferencijos dalyvių atstovaujamų kraštų įvairovė yra puiki prielaida pažvelgti į Baltijos valstybes bendresniu aspektu.

 

Valstybės vadovas atkreipė dėmesį, kad Baltijos šalių meno, mokslo ir sporto laimėjimai ne kartą patvirtino, jog valstybės sėkmę ir gerovę lemia ne teritorijos dydis ir ne tautos gausumas, o dvasinės vertybės - moralinė stiprybė ir atsakomybė už savo sprendimus.

 

„Visavertė tautos ir valstybės egzistencija pasiekiama tik tada, kai minėtos vertybės ne tik veikia šalies viduje kaip integruojanti jėga, bet ir tampa jungtimi su kaimynais, solidarumo, artumo, pasitikėjimo ir bendros atsakomybės ženklu, atviro ir sąžiningo dialogo ženklu", - teigė Prezidentas, išreiškęs įsitikinimą, kad tokiam dialogui geriausiai tinka būtent akademinė aplinka.

 

Valstybės vadovas minėjo, kad šis dialogas tikrąją vertę įgijo palyginti neseniai, kai Baltijos šalys dvidešimtojo amžiaus pabaigoje ir dvidešimt pirmojo pradžioje radikaliai pakito.

 

„Deja, visas jėgas skyrę naujos valstybės kūrimui, nebeturėjome laiko susimąstyti, kas esame, kur einame ir kokie norime būti", - apgailestavo Prezidentas V. Adamkus.

 

Šalies vadovas palankiai vertino, kad Lietuvoje jau prieš keletą metų pradėjo rastis istorikų ir kultūrologų studijų, tiriančių šalies mentalitetą, visuomenės pokyčius, sovietmečio įtaką. Prezidento nuomone, ši Konferencija liudija, kad svarbu ne tik suvokti save ir savo patirtį, bet ir pasidalyti šiuo suvokimu su žmonėmis, turinčiais panašios istorinės patirties.

 

Prezidentas pabrėžė, kad ekonominė pažanga nieko verta, jei nėra vertybių, tampančių pamatu ir ekonominės gerovės, ir sunkmečio sąlygomis.

 

„Logiška ir suprantama, kad žmonių akys krypsta į istoriją ir kultūrą - dalykus, kuriuos savo kūryba ir gyvenimais liudijo iškiliausios Baltijos regiono asmenybės", - sakė Prezidentas V. Adamkus.

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30626751

Šiandien apsilankė: 143

Dabar naršo: 99

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media