EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

„Sveika, ateinančio amžiaus Lietuva", - Prezidentas pasveikino Lietuvos žmones ir šalies svečius Tūkstantmečio proga

Pirmadienis, liepos 6 d. (Vilnius). Mindaugo karūnavimo dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus Simono Daukanto aikštėje kreipėsi į Europos valstybių monarchus ir prezidentus, Lietuvos žmones ir šalies svečius, susirinkusius paminėti garbingo Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio.

 

„Tūkstantis devintais metais kilmingos vienuolės ranka užrašė penkias raides - LITUA. Jos reiškė Lietuvos vardą. Tas vardas buvo naujiena iš viso pasaulio periferijos, atrastos krikščionių misionierių, ir tapusios Europos istorijos dalimi. Moteris iš Saksonijos padarė įrašą, kurio dėka Lietuva šiandien švenčia savo tūkstantmetį, o jos sostinė tūkstantaisiais metais tapo Europos kultūros sostine", - savo kalbą pradėjo Prezidentas V. Adamkus.

 

Šalies vadovas pažymėjo, kad krašto, kaip žmogaus, gimimą simbolizuoja jo vardas. Lietuvos vardo atsiradimas liudija politinės bendruomenės ir jo savimonės pradžią. Lietuva, Prezidento teigimu, yra ne teritorija, o žmonės, suvokiantys savo priklausomybę konkrečiai bendrijai. Iš šis suvokimas, anot valstybės vadovo, reiškiasi ne tik krašto viduje, bet ir ryšiais su išoriniu pasauliu.

 

„Todėl kalbėdami apie Lietuvos tūkstantmetį, kalbame ir apie mūsų tūkstantmetį Europoje", - sakė Prezidentas V. Adamkus, primindamas Pirmąjį Lietuvos Statutą (1529 m.), Vilniaus universiteto susikūrimą (1579 m.), pirmąją Europoje Lietuvos - Lenkijos Konstituciją 1791 m. ir Lietuvos, Latvijos, Estijos tautų laisvės valią simbolizuojantį Baltijos kelią (1989 m.).

 

Valstybės vadovas nurodė, kad nuo Karaliaus Mindaugo valstybės iki Sausio 13-osios Lietuvai teko išbandymai, nuolat reikalaujantys aukų. Tačiau, Prezidento teigimu, kritiniais momentais visada atsiverdavo mūsų tikrosios vertybės ir tapdavo aišku, kas iš tikrųjų yra svarbu.

 

„O svarbiausia, siekiant išlikti, visais laikais buvo dvasios stiprybė ir solidarumas su kitomis tautomis", - pabrėžė V. Adamkus.

 

Prezidentas atkreipė dėmesį, kad lyginant istorinę Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę, aprėpusią didelę dalį Europos, ir Europos Sąjungą, galima sakyti, kad tai yra giminingos dvasios dariniai. Valstybės vadovas pažymėjo, kad būtent toks yra visavertis buvimas: žmogaus - tarp žmonių, tautos - tarp tautų, valstybės - tarp valstybių.

 

„Ieškoti kompromiso, kai reikia derinti interesus, tačiau nepripažinti jokių nuolaidų, kai kalbama apie pamatines laiko ir istorijos patikrintas vertybes. Viena svarbiausių tokių vertybių - LAISVĖ. Lietuva šiandien džiaugiasi, švęsdama kartu su savo kaimynais ir draugais", - sakė šalies vadovas.

 

Prezidentas V. Adamkus išreiškė gilią pagarbą visiems, visais laikais gynusiems ir ginantiems, kūrusiems ir kuriantiems Lietuvą.

 

„Sveika, ateinančio amžiaus LIETUVA", - Prezidentas pasveikino mūsų valstybę, pradedančią skaičiuoti naują istorijos erą, pasveikino kiekvieną mūsų krašto žmogų ir visus svečius, atvykusius kartu atverti antrojo tūkstantmečio duris.

 

 

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 27297781

Šiandien apsilankė: 4864

Dabar naršo: 214

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media