EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidento V. Adamkaus nuomone, Lietuva ir Kinija toliau turėtų stiprinti ekonominį valsybių bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoriaus Tongo Mingtao skiriamuosius raštus.

Ambasadoriaus T. Mingtao skiriamųjų raštų teikimo ceremonijoje Prezidentas pabrėžė, jog Lietuva ir Kinija per aštuoniolika bendradarbiavimo metų, stiprindamos dvišalius valstybių santykius, nuėjo ilgą kelią. „Esame pasirašę visas pagrindines sutartis, Pekine ir Vilniuje veikia mūsų ambasados, mūsų vyriausybės, parlamentai ir  savivaldybės nuolat keičiasi savo atstovų vizitais. Susigiminiavę Lietuvos ir Kinijos miestai tiesia naujus draugystės tiltus tarp dviejų tautų, o mūsų kultūros, verslo ir akademinių bendruomenių ryšiai tampa vis glaudesni", - sakė šalies vadovas.

„Kinijos ir Lietuvos žmonėms pastarieji metai buvo tikrai ypatingi: praėjusiais metais Kinija surengė įspūdingas Olimpines žaidynes, šiais metais Lietuva švenčia savo Vardo paminėjimo tūkstantmetį, Vilnius tapo Senojo Žemyno kultūros sostine, o kitais metais Šanchajus kvies į pasaulinę EXPO 2010 parodą. Neabejoju, kad šie svarbūs įvykiai dar labiau paskatins mūsų tautas geriau pažinti vienai kitą, padės giliau plėtoti bendradarbiavimą mokslo, švietimo, turizmo, kultūros, inovacijų diegimo srityse", - kalbėjo Respublikos Prezidentas.

Šalies vadovo nuomone, Lietuva ir Kinija bendromis pastangomis ir toliau turėtų stiprinti ekonominį valsybių bendradarbiavimą. „Jūsų nepaprastai greitai auganti, viso pasaulio ūkio dinamiką veikianti, vis imlesnė inovacijoms ekonomika traukia Lietuvos verslo žvilgsnius. Neabejoju, kad ir mūsų regionas gali pasiūlyti daug vertingų galimybių Kinijos verslo žmonėms", - sakė Prezidentas V. Adamkus.

„Tikiuosi, kad 2009 metų spalio mėnesį Vilniuje įvyksiančiame ASEM transporto ministrų susitikime nubrėšime naujas gaires bendradarbiavimui transporto srityje ir dar labiau suartinsime mūsų regionus. Dėkojame už Kinijos paramą šiai Lietuvos iniciatyvai ir tikimės susitikime išvysti Jūsų transporto ministrą", - priimdamas skiriamuosius raštus, teigė valstybės vadovas, ir išreiškė viltį, jog Kinijos Liaudies Respublika bei Lietuva ir toliau sėkmingai bendradarbiaus tarptautinėse organizacijose bei prisidės prie pasaulio bendruomenės pastangų puoselėti žmogaus teises ir laisves, kurti saugią ir švarią aplinką, įtvirtinti taiką, gerovę bei stabilumą.

Ceremonijos metu Prezidentas V. Adamkus ambasadoriui palinkėjo kuo geriausios kloties stiprinant Lietuvos ir Kinijos santykius.

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 26938322

Šiandien apsilankė: 12251

Dabar naršo: 258

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media