EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas vetavo Užimtumo rėmimo įstatymo pakeitimo įstatymą

Penktadienis, birželio 26 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Užimtumo rėmimo įstatymo pakeitimo įstatymą.

 

Seimo priimto Užimtumo rėmimo įstatymo pakeitimo įstatymo paskirtis yra remti darbo ieškančius asmenis. Kaip viena iš užimtumo rėmimo priemonių įstatyme numatytas ir savarankiško užimtumo rėmimas, kuris organizuojamas darbo ieškantiems asmenims, registruotiems teritorinėje darbo biržoje, siekiant paremti darbo vietų steigimą sau ar kitiems bedarbiams įdarbinti.

 

Įstatyme numatyta, kad savarankiško užimtumo rėmimas organizuojamas, kai darbo vietas steigia asmenys, įsteigę Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo įstatyme apibrėžtą labai mažą įmonę ir nustatyta, kokioms asmenų kategorijoms mokamos subsidijos darbo vietoms steigti. Viena iš tokių asmenų kategorijų yra įsiregistravęs bedarbiu teritorinėje darbo biržoje ir darbo vietą sau pirmą kartą steigiantis vienas iš tėvų (įtėvių), auginančių tris ir daugiau vaikų.

 

Prezidentas V. Adamkus konstatuoja, kad nuostata, apribojanti teisę gauti subsidiją darbo vietai steigti asmenims, atitinkantiems tas pačias sąlygas, tačiau auginantiems mažiau nei tris vaikus, yra vertintina kaip pažeidžianti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 29 straipsnyje įtvirtintą asmenų lygiateisiškumo principą.

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30643107

Šiandien apsilankė: 1292

Dabar naršo: 745

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media