EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas V.Adamkus priėmė Šri Lankos ir Benino ambasadorių skiriamuosius raštus

Pirmadienis, sausio 12 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Šri Lankos Demokratinės Socialistinės Respublikos ambasadoriaus Ranjitho Pemsirio Jayasooriyos ir Benino Respublikos ambasadorės Arlettės Dagnon Vignikin skiriamuosius raštus.

Sveikindamas naująjį Šri Lankos ambasadorių Lietuvai Prezidentas pabrėžė, jog tai yra svarbus ir perspektyvus įvykis mūsų valstybių diplomatinių santykių plėtrai.

Šri Lankos ambasadoriaus skiriamųjų raštų įteikimo ceremonijos metu šalies vadovas pažymėjo, kad dvišaliai Lietuvos ir Šri Lankos santykiai nėra intensyvūs, tačiau Lietuvą domina aktyvesnės veiklos galimybės Pietų Azijos regione. „Stipriname ir Lietuvos atstovavimą regione - 2008 metais atidarėme ambasadą Delyje. Taip pat džiaugiamės turėdami Šri Lankoje aktyvų garbės konsulą", - sakė šalies vadovas.

„Nors Lietuvos ir Šri Lankos diplomatinius santykius plėtojame jau 12 metų, tačiau dar tikrai yra nemažai nenuveiktų darbų. Todėl tikiuosi, jog Jūsų paskyrimas naujuoju ambasadoriumi Lietuvai paskatins mūsų valstybes aktyviau vystyti turizmą, ekonominius ir politinius santykius, o mūsų bendradarbiavimą sutvirtins bent viena dvišalė sutartis", - kalbėjo Respublikos Prezidentas.

 Šalies vadovas išreiškė įsitikinimą, jog ir tarptautinėje politikoje Lietuva ir Šri Lanka tęs abipusiai naudingą bendradarbiavimą ir rems viena kitos kandidatūras į mūsų valstybėms svarbių tarptautinių organizacijų institucijas. Prezidentas V. Adamkus sakė, jog Lietuva būtų itin dėkinga už Šri Lankos paramą mūsų kandidatei į UNESCO generalinio direktoriaus postą.

„Visa širdimi remiu Jūsų nusiteikimą stiprinti Lietuvos ir Šri Lankos bendradarbiavimą ir linkiu kuo geriausios kloties atliekant Jums patikėtą misiją. Naudodamasis proga prašau perduoti nuoširdžiausius linkėjimus Šri Lankos Demokratinės Socialistinės Respublikos Prezidentui", - priimdamas skiriamuosius raštus sakė šalies vadovas.

Benino Respublikos skiriamųjų raštų įteikimo ceremonijoje Prezidentas pabrėžė, jog pirmosios šios Afrikos valstybės ambasadorės paskyrimas Lietuvai suteiks puikią galimybę stiprinti Lietuvos ir Benino valstybių santykius ir nubrėžti naujas bendradarbiavimo gaires.

„Aktyvus Europos Sąjungos vaidmuo Afrikos žemyne skatina Lietuvą ieškoti naujų sąlyčio taškų su Afrikos valstybėmis. Lietuva stebi 2007 metais patvirtintą Europos Sąjungos ir Afrikos strateginę partnerystę bei jos įgyvendinimą ir ieško būdų, kaip galėtų prie jos aktyviai prisidėti", - sakė Respublikos Prezidentas.

 Lietuvos Prezidentas pabrėžė, kad 2005 metais užmegzti diplomatiniai santykiai atvėrė daugiau galimybių ieškoti bendrų interesų ir bendradarbiavimo perspektyvų tarp mūsų šalių. Šalies vadovo nuomone, šiandien Lietuva ir Beninas dar nėra išnaudoję galimybių plėtoti aktyvesnius dvišalius politikos, ekonomikos ir kultūros ryšius, tačiau turi tęsti sėkmingą bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, tokiose kaip Jungtinės Tautos ar Tarptautinė Frankofonijos Organizacija.

 „Mūsų šalių tarpusavio prekyba nėra intensyvi. Tai liudija, jog būtina daugiau dėmesio skirti dvišalių ekonomikos ryšių plėtrai. Lietuvos ekonomika yra diversifikuota ir gali pasiūlyti įvairių produktų Benino rinkai. Manau, kad verslo delegacijų mainai padėtų užmegzti tiesioginius verslo atstovų ryšius", - sakė šalies vadovas.

Prezidentas V. Adamkus pakvietė naująją ambasadorę pristatyti Benino valstybės kultūrą Lietuvoje ir skleisti informaciją apie Lietuvą savo šalyje.
    
Ceremonijos metu valstybės vadovas ambasadorei palinkėjo sėkmingo darbo Lietuvoje ir išreiškė viltį, kad Lietuvos ir Benino valstybes bei žmones suartins nauji meno ir verslo ryšiai.

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30642056

Šiandien apsilankė: 241

Dabar naršo: 88

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media