EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas V.Adamkus įsitikinęs, kad Nacionalinė dailės galerija leis pradėti naują Lietuvos kultūrinio gyvenimo etapą

Šeštadienis, birželio 20 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo Nacionalinės dailės galerijos atidarymo ceremonijoje.
 

Sveikindamas šventinio renginio dalyvius, valstybės vadovas pažymėjo, kad Lietuvos nacionalinė dailės galerija yra ne tik XX amžiaus ir dabar kuriamo meno šventovė, bet ir tikrieji Tautos Namai, kuriuos prieš šimtmetį kūrė M.K.Čiurlionis, A.Žmuidzinavičius, P.Rimša ir kiti pirmųjų lietuvių dailės parodų autoriai bei rengėjai.

 

„Baltuojantis ant Neries vingio galerijos pastatas yra graži ir svarbi Lietuvos tūkstantmečio programos dovana savo tėvynei, grožiui, išminčiai. Noriu linkėti, kad šis mūsų jubiliejiniais metais per sunkmetį, per nepriteklius išaugęs pastatas, taptų traukos centru dvasinio pakylėjimo, nusiraminimo, sielos atgaivos, kūrybinio įkvėpimo ieškančiai ir trokštančiai visuomenės daliai", - sakė Prezidentas V.Adamkus.

 

Valstybės vadovas pažymėjo, kad šiandienos iškilmes ypač praturtina Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir jo amžininkų kūryba, kurią jau nuo rytojaus galės gerėtis visi Nacionalinės dailės galerijos lankytojai.

 

„Ši paroda supažindina su Europos „sidabro amžiuje", XX a. pradžioje, menininkų protus jaudinusia simbolizmo ir modernizmo idėja - dailės ir muzikos bendrystės paieškomis - bei atskleidžia kūrybines mintis ir dvasinius saitus, jungusius didįjį lietuvių menininką Mikalojų Konstantiną Čiurlionį su amžininkais Vakarų ir Vidurio Europoje", - sakė Prezidentas.

 

Lietuvos vadovo nuomone, šiandien prasideda naujas Lietuvos kultūrinio gyvenimo etapas, kuris bus brandesnis, išmintingesnis ir tauresnis, o naujoje meno erdvėje eksponuojama kūryba padės jaunajai kartai statyti tvirtus savo gyvenimo vertybinius pamatus.

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30641958

Šiandien apsilankė: 143

Dabar naršo: 57

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media