EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas V.Adamkus apdovanojo NATO Generalinį sekretorių

Penktadienis, liepos 10 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė NATO Generalinį sekretorių Japą de Hopą Skeferį (Jaap de Hoop Scheffer).
 

Valstybės vadovas pabrėžė, kad J .de Hopo Skeferio vadovavimą NATO ženklino daugelis svarbių įvykių, tarp kurių buvo ir devynių naujų narių priėmimas į Aljansą, Baltijos valstybių oro policijos misija, tebesitęsianti operacija Afganistane ir Prancūzijos sugrįžimas į karines NATO struktūras.

 

Prezidento nuomone, svarbiu pasiekimu tapo Aljanso narių sutarimas daugiau dėmesio skirti kolektyvinei gynybai.

 

„Vertinu mūsų draugystę ir bendras pastangas, kurios, tikiu, prisidėjo prie saugesnio pasaulio kūrimo. NATO naikintuvų dislokavimas buvo viena sėkmingiausių misijų, kuri akivaizdžiai paliudijo Aljanso teikiamas saugumo garantijas kiekvienam nariui", - sakė Prezidentas V.Adamkus.

 

Šalies vadovas išreiškė viltį, kad Aljansas, toliau kurdamas NATO strateginę koncepciją ir žvelgdamas į ateitį, išliks svarbiausiu gynybiniu transatlantiniu junginiu, kurio nares vienys tikėjimas tomis pačiomis vertybėmis.

 

Aljanso Generalinis sekretorius padėkojo V.Adamkui už asmeninį indelį į NATO organizaciją. „Jūsų pastangos ir palikimas dar ilgai bus jaučiamas Aljanse", - sakė J. de Hopas Skeferis.

 

Prezidentas V.Adamkus J. De Hopui Skeferiui už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje įteikė Vytauto Didžiojo ordino Didžįjį kryžių.

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 31388297

Šiandien apsilankė: 607

Dabar naršo: 89

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media