EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas V. Adamkus sveikina Čekiją perėmus Europos Sąjungos pirmininkavimo vairą ir dėkoja Prancūzijos vadovui už lyderystę sprendžiant Europai svarbius klausimus

Pirmadienis, sausio 5 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus nusiuntė sveikinimo laišką Čekijos Respublikos Prezidentui Vaclavui Klausui šiai šaliai pradėjus pirmininkauti Europos Sąjungai.

„Sveikinu Jus ir Jūsų šalį perėmus Europos Sąjungos pirmininkavimo vairą. Neabejoju, kad šią svarbią ir kartu sudėtingą misiją Jūs atliksite tinkamai ir efektyviai. Esu tikras, kad ilgametė ir turtinga Jūsų šalies istorija, gilios diplomatijos tradicijos, Jūsų žmonių tvirta valia, išryškėjusi kovoje už europietiškąsias vertybes, leis Jums pasiekti užsibrėžtus tikslus. Jūsų pirmininkavimas bus svarbus visai Europos Sąjungai, kuri, tikiuosi, ir toliau žengs solidarumo, kompromiso paieškų ir tvirtų principų keliu", - sakoma Lietuvos vadovo sveikinimo laiške.

Pasak Prezidento V. Adamkaus, Lietuvą ir Čekiją sieja bendras tikslas - kurti stiprią, konkurencingą ir solidarią Europos Sąjungą, kuri būtų atvira kaimynams Rytuose, vieningai kovotų su energetinio saugumo, klimato kaitos bei kitais globaliais iššūkiais ir ryžtingai gintų laisvės bei demokratijos idealus.

Lietuvos vadovas taip pat išsiuntė laišką Prancūzijos Respublikos Prezidentui Nikola Sarkozy, kuriame padėkojo šiai šaliai už sėkmingą pirmininkavimą ES praėjusį pusmetį ir jos vadovui N. Sarkozy už lyderystę sprendžiant Europai svarbius energetikos, ekonomikos, saugumo politikos klausimus, stiprinant ryšius su ES Rytų ir Pietų kaimynėmis.

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30642135

Šiandien apsilankė: 320

Dabar naršo: 86

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media