EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas sveikina visus Valdovų rūmų atidarymo proga ir linki, kad jie vadintųsi Valdovų ir būtų atviri visiems vilniečiams ir svečiams


 Pirmadienis, liepos 6 d. (Vilnius). Po Šv. Mišių, Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus Katedros aikštėje dalyvavo atkurtų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų simbolinio atidarymo ceremonijoje ir Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės „Amžių sutartinė" dalyvių palydėtuvėse. Lietuvos ir užsienio valstybių vadovus Valdovų rūmų kieme pasitiko Kauno valstybinis choras.

 

Kreipdamasis į miesto gyventojus ir svečius Prezidentas V. Adamkus sakė:

 

„Po mūsų kojomis - akmenys, menantys pirmąjį Lietuvos Karalių Mindaugą ir tuos laikus, kai Lietuva pradėjo savo ilgą ir sunkų kelią visaverčio europietiško gyvenimo link. Būtent Karaliaus Mindaugo Lietuva 1253-iaisiais realizavo tai, ko mūsų Tėvynei pritrūko 1009-aisiais: tapome tikra krikščioniškosios Europos dalimi. Tada buvo padėti ne tik mūsų krikščioniškųjų šventyklų, bet ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pamatai. Valstybės, su kuria Lietuva sieja stipriausius savo istorijos tarpsnius, didžiausius laimėjimus, ryškiausius suklestėjimus. Iš tų - Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų - ir Karaliaus Žygimanto Augusto atstatyti Valdovų rūmai. Kaip mūsų Renesanso simbolis, kaip simbolis tvirtos ir galingos Lietuvos, kaip tik tada išgyvenusios geriausius savo laikus, kultūriškai susilyginusios su pažangiausiais Europos kraštais".

 

Kalbėdamas apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės matmenį, Prezidentas pabrėžė, kad čia vyravo daugiakultūriškumas, atvirumas visoms čia skambėjusios kalboms, tikėjimams ir pažiūroms. Iš pačių tolimiausių šalių atvykę aukšti valdovai ir studentai, vienuoliai ir amatininkai rasdavo bendrą kalbą, grindžiamą pagarba ir tolerancija.

Valstybės vadovas nurodė, kad kaip tik tais laikais artimiausiais Vilniaus bičiuliais ir likimo partneriais tapo Krokuva, Kijevas, Varšuva, Lvovas.

 

„Ačiū Jums, Jūsų Didenybės ir Jūsų Ekscelencijos, už nuolat lydintį bendrumo jausmą, už Lietuvai suteiktą garbę šiandien švęsti kartu", - sakė Prezidentas V. Adamkus, pasidžiaugęs, kad Lietuvos draugų ir bičiulių šiandien smarkiai padaugėję.

 

Valstybės vadovas pasveikino visus Valdovų rūmų atidarymo proga ir palinkėjo, kad šie rūmai vadintųsi Valdovų, tačiau būtų atviri visiems vilniečiams ir svečiams.

 

„Tegu čia ateina Lietuvos svečiai ir atranda gražios ir kultūriškai turtingos kaimynystės ženklų. Tegu ateina patys vilniečiai ir atpažįsta gyvąją savo sostinės ir visos valstybės, visos Europos istoriją", - pakvietė Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus.

 

Šiandien Prezidentas kartu su garbingais užsienio svečiais Taikomosios dailės muziejuje apžiūrės Lietuvos tūkstantmečio programos parodas „Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose", „Vavelis Vilniuje. Nuo Jogailaičių iki Respublikos pabaigos" ir „Baltų menas" ir pakvies į iškilmingus pietus.

 

Po pietų Lietuvos vadovas Vingio parke dalyvaus monumento „Vienybės medis" atidengimo ceremonijoje. Vėliau Lietuvos ir užsienio valstybių vadovai Vingio parke stebės Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės „Amžių sutartinė" koncertą. Vakare svečiai dalyvaus iškilmingame priėmime Prezidento rūmų kieme Lietuvos vardo paminėjimo Tūkstantmečio ir Lietuvos valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga.

 

Vilniečiai ir miesto svečiai dėl žmonių gausos nepateksiantys į renginių vietas yra kviečiami stebėti tiesioginę Lietuvos televizijos transliaciją Katedros aikštėje įrengtame TEOBUSO ekrane.

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 27495829

Šiandien apsilankė: 4101

Dabar naršo: 281

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media