EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas su Vokietijos gynybos ministru aptarė abiejų šalių bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityse klausimus

Trečiadienis, birželio 10 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Vokietijos Federacinės Respublikos gynybos ministrą Francą Jozefą Jungą (Franz Josef Jung).

 

Susitikime buvo aptarti Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityse klausimai, saugumo iššūkiai euroatlantinei bendruomenei, NATO ir ES santykiai bei šių organizacijų ateitis.

 

Pabrėžęs, kad Lietuva aukštai vertina narystę NATO, Prezidentas akcentavo, jog mūsų valstybė ir ateityje ketina būti aktyvi Aljanso narė, padėsianti užtikrinti taiką ir stabilumą regione.

 

„Mes tvirtai pasisakome už naujosios NATO saugumo koncepcijos kūrimą, ES ir NATO bendradarbiavimą bei tolesnę Šiaurės Atlanto Aljanso plėtrą," - teigė valstybės vadovas.


Gynybos ministras pabrėžė, kad naujosios NATO saugumo koncepcijos kūrimas šiandien yra labai reikalingas ir vykdomas tinkamu laiku. Anot Vokietijos pareigūno, šis procesas turi įtraukti visas naująsias Aljanso nares, o pati NATO privalo užtikrinti kolektyvinę gynybą ir stiprinti karines reagavimo pajėgas taip, kad esant būtinybei galėtų nedelsdama reaguoti. Pažymėjęs būtinybę išlaikyti NATO matomumą visuomenėje, gynybos ministras teigė, kad Vokietija šiuo metu ruošiasi jau trečiajai oro policijos misijai Baltijos šalyse.

 

Aptariant tolesnę NATO plėtrą buvo pabrėžta, kad turi būti įgyvendinta dar 2008 metų balandį vykusiame Bukarešto viršūnių susitikime įtvirtinta nuostata dėl būsimos Ukrainos ir Gruzijos narystės Aljanse. Lietuvos Prezidentas pabrėžė, kad narystės perspektyva šiose šalyse skatina demokratinius procesus ir stabilumą visame regione.

 

Susitikime taip pat buvo aptarti NATO santykiai su Europos Sąjunga bei NATO ir Rusijos dialogas.

 

„Mums labai svarbus ES ir NATO solidarumas. Tikiu, kad euroatlantinė bendrija ir toliau tvirtai eis šiuo vertybėmis grįstos politikos keliu," - sakė V. Adamkus.

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30626851

Šiandien apsilankė: 243

Dabar naršo: 115

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media