EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas su premjeru ir ministrais aptarė sveikatos apsaugos ir socialinės politikos aktualijas

Antradienis, birželio 9 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Ministrą Pirmininką Andrių Kubilių, socialinės apsaugos ir darbo ministrą Rimantą Joną Dagį, sveikatos apsaugos ministrą Algį Čapliką ir finansų ministerijos sekretorių Edmundą Žilevičių.
 

Susitikime aptartos sveikatos apsaugos ir socialinės politikos aktualijos ir su jomis siejamos reikalingos reformos.

 

Iki šiol pagrindiniu Sodros rezervu buvo laikomos privačiuose pensijų fonduose sukauptos lėšos. Vyriausybė jau du kartus sumažino į šiuos fondus pervedamų įmokų tarifus, dėl ko daugiau nei milijonas būsimų pensininkų gaus mažesnes pensijas.

 

Prieš mėnesį Prezidentas V.Adamkus aptarė šią situaciją su Ministru Pirmininku ir ministrais bei paragino Vyriausybę parengti susidariusių netekčių kompensavimo mechanizmus, kurie leistų visiškai kompensuoti dabartinius įmokų praradimus augant šalies ekonomikai.

 

Valstybės vadovas domėjosi, ar Vyriausybė turi Sodros stabilumo strategiją. Prezidento V.Adamkaus nuomone, sunkmečio iššūkiai skatina naudotis galimybe sukurti ir įdiegti ilgalaikio Sodros finansinio stabilumo programą.

 

Susitikime taip pat kalbėta apie vaistų politiką, sveikatos apsaugos paslaugų finansavimą ir sprendimą naikinti Pridėtinės vertės mokesčio lengvatas vaistams.

 

Valstybės vadovo nuomone, kad kainos nekiltų staiga, reikia iš esmės koreguoti šiuo metu vykdomą vaistų politiką.

 

„Tik didesnė gamintojų konkurencija ir platesnis vaistų pasirinkimas sudarytų sąlygas mažinti vaistų kainas", - sakė Prezidentas V.Adamkus.

 

Pasitarime kalbėta ir apie ekonomikos sunkmečio laikotarpiu gerokai sumažėjusį Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą.

 

Šalies vadovas pabrėžė, kad Vyriausybė privalo užtikrinti sveikatos apsaugos sistemos finansavimo stabilumą.

 

„Turi būti aiškiai įvardinti prioritetai, kokių medicininių paslaugų finansavimas privalo būti garantuotas, ir kokių paslaugų valstybė negalės išlaikyti", - sakė Prezidentas V.Adamkus ir pabrėžė, kad į šį sektorių būtina pritraukti daugiau privačių lėšų.

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30626688

Šiandien apsilankė: 80

Dabar naršo: 90

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media