EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas priėmė Švedijos Karalystės užsienio reikalų ministrą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Švedijos Karalystės užsienio reikalų ministrą Karlą Biltą (Carl Bildt), atvykusį į užsienio politikos vadovų ir strategų žiemos susitikimą Lietuvoje.

 

Susitikimo metu aptarta kritinė situacija Europoje, susiklosčiusi dėl Ukrainos ir Rusijos dujų konflikto.

„Šiandieninė situacija Europoje dar kartą parodo, kaip svarbu neatidėliojant spręsti izoliuotų Baltijos valstybių energetinio saugumo klausimus," - pabrėžė Lietuvos vadovas.

 

Pasak Švedijos ministro, labai svarbu, kad Europa padarytų reikiamas išvadas ir sustiprintų savo energetikos politiką, kalbėtų vienu balsu ir sustiprintų energetikos šaltinių diversifikaciją.

Prezidentas V. Adamkus atkreipė dėmesį, kad jau šiandien Lietuva visiškai pasiruošusi pradėti elektros tilto į Švediją įgyvendinimo darbus.

 

„Turime galimybių studiją, reikiamą finansavimą ir esame galutinai apsisprendę, kuriuo pakrantės ruožu eitų elektros kabelis. Esame pasiruošę vykdyti šį projektą. Jei mūsų partnerių sprendimas būtų priimtas, jau dabar galėtume pradėti jūros dugno žvalgymo darbus. Jei sprendimo neturėsime iki pavasario, darbai nusikels dar metams," - akcentavo valstybės vadovas.

 

,,Švedija yra labai suinteresuota sujungti Baltijos ir Šiaurės šalių rinkas. Tai mūsų energetinio saugumo, bet kartu ir ekonominis interesas," - sakė K. Biltas.

Pokalbio metu aptartas Šiaurės dujotiekio tiesimo Baltijos jūros dugnu projektas. Prezidentas V. Adamkus pabrėžė, kad šis projektas neatspindi visų Europos Sąjungos valstybių energetinių interesų, kelia daug problemų Baltijos jūros ekologijai ir kitų saugumo klausimų.

 

„Šiandien Europos Sąjungai ypač svarbu laikytis vieningai ir kalbėti apie bendrus, visoms ES valstybėms svarbius energetikos šaltinių diversifikavimo projektus", - sakė Lietuvos vadovas.

Prezidentas ir Švedijos Karalystės užsienio reikalų ministras aptarė atnaujintų ES derybų su Rusija dėl naujos partnerystės ir bendradarbiavimo sutarties eigą ir pabrėžė būtinybę toliau reikalauti Rusijos kariuomenės dalinių pasitraukimo iš Gruzijos teritorijos bei kitų Rusijos prisiimtų įsipareigojimų įvykdymo.

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 26938717

Šiandien apsilankė: 12646

Dabar naršo: 275

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media