EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas priėmė Sirijos Arabų Respublikos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

Antradienis, birželio 9 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Sirijos Arabų Respublikos ambasadoriaus Farouko Tahos (Farouk Taha) skiriamuosius raštus.

 

Priimdamas Sirijos ambasadoriaus Lietuvai skiriamuosius raštus šalies vadovas pabrėžė, jog Lietuva ir Sirija diplomatinius santykius palaiko jau daugiau nei penkiolika metų, tačiau dar yra nemažai nenuveiktų darbų. Prezidentas tikisi, jog naujojo ambasadoriaus paskyrimas suteiks naują impulsą aktyviau plėtoti dvišalius kultūrinius bei ekonominius ryšius.

„Lietuvos narystė Europos Sąjungoje mus sieja su Sirija per Viduržemio jūros šalių dialogą. Tikiu, kad Sirijos įsitraukimas į Sąjungą Viduržemio jūrai atvers naujų galimybių dvišalių santykių plėtojimui", - teigė valstybės vadovas.

 

Prezidento V. Adamkaus nuomone, augantys Lietuvos ir Sirijos valstybių prekybos rodikliai rodo, jog ekonomikos srityje galima rasti naujų ir perspektyvių iniciatyvų. „Neabejoju, kad nuosekliu ir intensyviu darbu Jūs paskatinsite mūsų šalių verslininkus aktyviau ieškoti naujų nišų verslui, pažinti geografiškai nutolusias mūsų valstybes, ir ne tik pristatysite Siriją mūsų krašte, bet ir sudominsite Lietuvos laimėjimais savo šalies žmones", - išreiškė įsitikinimą šalies vadovas.

„Mūsų šalies studentai domisi Artimųjų Rytų regiono kultūra, studijuoja arabų kalbą bei Islamo religiją. Tikiu, kad, pažinę vieni kitų kultūrą, galime suartinti mūsų šalis ir žmones. Esu tikras, kad dirbsime kartu, skatindami kultūros, mokslo ryšius bei turizmą, o mūsų bendradarbiavimą sutvirtins bent viena dvišalė sutartis", - pabrėžė Respublikos Prezidentas.

 

Šalies vadovas palinkėjo ambasadoriui kuo didžiausios sėkmės vykdant jam patikėtą misiją.

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30626905

Šiandien apsilankė: 297

Dabar naršo: 130

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media