EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas priėmė maestro G. Kremerį ir Jashos Heifetzo smuikininkų konkurso finalininkus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Vilniuje vykstančio tarptautinio Jashos Heifetzo smuikininkų konkurso vertinimo komisijos pirmininką, pasaulinio garso smuikininką Gidoną Kremerį ir kitus komisijos narius bei šio konkurso finalo dalyvius.

 

Maestro G. Kremeris yra įkūręs kamerinį orkestrą „Kremerata Baltica", kuriame groja ir muzikantai iš Lietuvos.

Prezidentas V. Adamkus pabrėžė, jog Lietuvai didelė garbė, kai su jos kultūra yra siejamas ir neeilinio talento asmenybės vardas, ir jo darbai.

 

„J. Heifetzo kūrybinis indėlis yra įprasmintas šiuo konkursu, kuris turi būti tęsiamas ir plačiai prieinamas jauniesiems kūrėjams", - sakė valstybės vadovas.

 

„Gera žinoti, kad šalis sugeba gerbti savo praeitį. Pagarba - tai esminis dalykas, be kurio negalėtume kurti muzikos ir puoselėti kultūros", - pabrėžė G. Kremeris.

 

Prezidentas su Jashos Heifetzo smuikininkų konkurso pirmininku, konkurso vertintojais bei finalininkais kalbėjo apie smuikininko palikimo svarbą ir dabartinės Lietuvos muzikos pristatymą Europoje bei pasaulyje.

Buvo pabrėžta, kad šis konkursas ir maestro G. Kremerio koncertai Vilniuje yra įspūdingas programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" akordas.

 

Šiemet Jashos Heifetzo smuikininkų konkurse dalyvavo 26 atlikėjai iš 10 pasaulio valstybių. Prezidentas pasveikino jaunuosius smuikininkus, sėkmingai dalyvaujančius konkurse, ir palinkėjo, kad šis įvertinimas paskatintų ateityje siekti dar aukštesnių laimėjimų.

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30642049

Šiandien apsilankė: 234

Dabar naršo: 90

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media