EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas priėmė Kazachstano ambasadoriaus skiriamuosius raštus

Pirmadienis, sausio 12 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Kazachstano Respublikos ambasadoriaus Galymžano Koišybajevo skiriamuosius raštus.
   
Šalies vadovas pasveikino naująjį Kazachstano ambasadorių Lietuvai ir išreiškė viltį, kad naujojo ambasadoriaus paskyrimas dar labiau sustiprins Lietuvos ir Kazachstano santykius bei išplės valstybių partnerystę, vis labiau artėjančią prie ypatingo bendradarbiavimo mums svarbiausiais klausimais.

Ambasadoriaus G. Koišybajevo skiriamųjų raštų teikimo ceremonijoje Prezidentas pabrėžė, jog praėję metai buvo itin sėkmingi Lietuvos ir Kazachstano valstybių dvišaliams santykiams. „Jūsų šalyje su oficialiu vizitu lankėsi Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas ir užsienio reikalų ministras. Lietuvoje buvo surengtas prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis. Toliau sėkmingai tęsiame pasiruošimą pirmininkavimui ESBO organizacijai 2010--2011 metais", - teigė šalies vadovas.

„Šiandien mūsų šalių santykiai stovi ant tvirto pagrindo, Kazachstanas yra svarbiausias Lietuvos partneris Vidurinės Azijos regione. Dabar svarbu žengti dar vieną žingsnį ir dirbti, kad šie santykiai tiesiogiai suartintų mūsų žmones ir regionus. Tikiuosi, kad Jūs, eidamas svarbias ir atsakingas Ambasadoriaus pareigas, sieksite, kad Lietuvos ir Kazachstano ryšiai atneštų dar daugiau apčiuopiamos naudos mūsų šalių piliečiams: verslininkams, investuotojams, menininkams, mokslininkams ir studentams", - išreiškė viltį Prezidentas V. Adamkus.

Valstybės vadovo nuomone, Kazachstanas yra itin svarbus Lietuvos prekybos partneris. „Manau, kad galime dar geriau išnaudoti ir mūsų šalių ekonomikos potencialą, ir esamus transporto tinklus", - sakė šalies vadovas pabrėždamas, jog pasaulio finansų krizės akivaizdoje glaudus Lietuvos ir Kazachstano verslininkų bendradarbiavimas, naujų nišų verslui bei investicijoms paieška gali padėti suklestėti šalių ekonomikai ir žmonėms.

„Lietuva tvirtai siekia toliau plėtoti mūsų valstybių draugiškus tarpusavio ryšius, todėl būčiau labai laimingas, jei šių metų pavasarį galėčiau Vilniuje priimti Jo Ekscelenciją Kazachstano Prezidentą. Man būtų nepaprastai malonu su Juo pasidalyti mintimis dėl mūsų šalių ekonomikos plėtros, aptarti iškylančias energetikos problemas ir pristatyti naujas bendradarbiavimo bei investicijų idėjas. Turime daug neišnaudotų galimybių projektams Klaipėdos uoste plėtoti, taip pat logistikos projektams Kaune ir Vilniuje", - teigė Respublikos Prezidentas.
   
Šalies vadovas išreiškė viltį, jog Lietuva ir Kazachstanas ras būdų plėsti ne tik dvišalį tiesioginį bendradarbiavimą, bet ir ras abipusiškai naudingų būdų bendradarbiauti padedant Afganistanui.
   
Ceremonijos metu Prezidentas V. Adamkus ambasadoriui palinkėjo kuo geriausios kloties atliekant patikėtą misiją.
Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30642509

Šiandien apsilankė: 694

Dabar naršo: 408

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media