EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas priėmė Kanados gynybos ministrą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Kanados gynybos ministrą Peterį Gorgoną Makėjų (Peter Gordon MacKay), dalyvaujantį jau tradiciniu tampančiame užsienio politikos vadovų ir strategų žiemos susitikime Vilniuje.

Prezidentas pabrėžė, kad šiandien pasauliui iškyla didelių iššūkių. „Neatsigavusi po finansų krizės Europa pateko į sudėtingą energetinę situaciją. Praėjusiais metais įsiplieskęs Rusijos ir Gruzijos konfliktas priminė šaltojo karo laikus ir siekius atkurti „įtakos zonas" Europoje, o šiuo metu pasaulio dėmesį vėl prikaustė karo veiksmai Gazos ruože", - sakė Lietuvos vadovas.

Pokalbyje pabrėžta būtinybė stiprinti NATO ir išreikštas įsitikinimas, jog Aljansas išlieka pagrindiniu euroatlantinio saugumo garantu, kuriam pastaraisiais metais iškilo naujas - energetinio saugumo iššūkis.

Ministras P. Makėjus pabrėžė, kad nepaisant didelių atstumų Kanada yra suinteresuota plėtoti euroatlantinius ryšius ir santykius su Lietuva.

Pokalbyje aptarta situacija Afganistane. Kanados ministras aukštai įvertino Lietuvos pastangas atkurti taikų gyvenimą Goro provincijoje ir pabrėžė svarų mūsų valstybės specialiųjų pajėgų indėlį užtikrinant saugumą Pietų Afganistane.

„Palyginti nedaug šalių, tarp kurių yra ir Lietuva, prisideda prie NATO sėkmės Afganistane. Jūsų kariai atlieka labai svarbų darbą," - sakė P. Makėjus.

Prezidentas V. Adamkus pabrėžė, jog, girdėdama tokius aukštus savo karių įvertinimus ir suprasdama saugumo užtikrinimo svarbą Afganistane, Lietuva neketina mažinti savo indėlio atkuriant taiką šioje šalyje.

Šalies vadovas atkreipė dėmesį į Lietuvos siekį užtikrinti NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse tęstinumą.

„NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse itin vertina Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės", - sakė Prezidentas V. Adamkus.

Susitikimo dalyviai aptarė Lietuvos ir Kanados bendradarbiavimo svarbą remiant Ukrainos ir Gruzijos euroatlantinės integracijos siekius. Valstybės vadovas dar kartą teigiamai įvertino praėjusių metų pabaigoje patvirtintą Aljanso pažadą dėl šių šalių perspektyvų NATO organizacijoje.

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 26938728

Šiandien apsilankė: 12657

Dabar naršo: 278

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media