EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas priėmė ET generalinį sekretorių

Penktadienis, birželio 12 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Europos Tarybos generalinį sekretorių Terį Deivį (Terry Davis).
 

Valstybės vadovas įteikė ET generaliniam sekretoriui Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Didįjį kryžių.

 

Pokalbio metu Prezidentas V.Adamkus pažymėjo, kad labai vertina ET tarybos veiklą ginant ir įtvirtinant žmogaus teisių apsaugą Europoje. Tačiau valstybės vadovas apgailestavo, kad pagrindinių žmogaus teisių apsaugos situacija Rytinėje ES kaimynystėje nėra itin gera.

 

"Turime siekti dar labiau įtvirtinti žmogaus teisių apsaugos principus tarptautinėje teisėje, kad būtų gerbiamos ir saugomos visų žmonių pagrindinės teisės. Ypač daug dėmesio būtina skirti nuo karinių veiksmų ir agresijos nukentėjusiems žmonėms, kurie verčiami tapti pabėgėliais net savo gimtojoje šalyje. Lietuvai ypač didelį nerimą kelia situacija po karo Gruzijoje", - sakė Prezidentas V. Adamkus.

 

ET generalinis sekretorius T.Deivis domėjosi Lietuvos ryšiais su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, santykiais su Rusija ir kitomis kaimyninėmis šalimis. T.Deivis, kalbėdamas apie Lietuvos dalyvavimą Europos Tarybos veikloje, pažymėjo, kad mūsų šalis dar nėra ratifikavusi svarbios ET konvencijos dėl veiksmų prieš prekybą žmonėmis. ET generalinis sekretorius išreiškė viltį, kad Lietuva kaip įmanoma greičiau ratifikuos šią visai Europai svarbią konvenciją.


Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30642636

Šiandien apsilankė: 821

Dabar naršo: 524

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media