EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas priėmė Bosnijos ir Hercegovinos bei Šveicarijos ambasadorių skiriamuosius raštus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Bosnijos ir Hercegovinos bei Šveicarijos ambasadorių skiriamuosius raštus.

Priimdamas Bosnijos ir Hercegovinos ambasadoriaus Muhamedo Hajdarevico skiriamuosius raštus, Prezidentas kalbėjo apie gana intensyvius abiejų šalių verslo ryšius, tačiau pabrėžė, kad dvišalė prekyba turi dar daug potencialo plėstis. „Neabejoju, kad Lietuvos bei Bosnijos ir Hercegovinos verslo forumas leistų užmegzti vis naujus tiesioginius verslo kontaktus", - sakė šalies vadovas.

Prezidentas paminėjo ir Lietuvos ekspertus, kurie iki šiol sėkmingai darbavosi Bosnijoje ir Hercegovinoje. Šalies vadovas teigė, kad Lietuva yra pasirengusi ir toliau bendradarbiauti - perduoti savo geriausią patirtį. „Kviečiu Jus identifikuoti konkrečias sritis, kur Lietuvos patirtis Jums būtų svarbi ir naudinga", - kalbėjo šalies vadovas.

Prezidentas pasveikino Bosniją ir Hercegoviną pasirašius Stabilizacijos ir asociacijos susitarimą su Europos Sąjunga, kuris yra šios šalies pažanga Europos integracijos srityje. Prezidentas pabrėžė, kad pateikė šį susitarimą Seimui ratifikuoti ir išreiškė viltį, jog Seimas artimiausiu metu svarstys ir priims svarbų sprendimą Bosnijos ir Hercogovinos suartėjimui su ES.

Priimdamas Šveicarijos Konfederacijos ambasadorės Gabrielos Nutzi Sulpizio skiriamuosius raštus, Prezidentas pabrėžė, kad Lietuvos ir Šveicarijos santykiai buvo atkurti prieš du dešimtmečius. „Esame dėkingi, kad visus šiuos metus Šveicarija buvo nuoširdi mūsų šalies partnerė, teikė visokeriopą pagalbą Lietuvai sveikatos apsaugos, mokslinių tyrimų ir nevyriausybinių organizacijų stiprinimo srityse", - sakė Prezidentas. Šalies vadovas išreiškė viltį, kad Šveicarijos įsiliejimas į Šengeno erdvę suartins abiejų valstybių gyventojus ir suteiks naujų galimybių bendradarbiauti teisėsaugos srityje.

Prezidento teigimu, kasmet vis daugiau šveicarų kompanijų rodo susidomėjimą Lietuvos rinka, tačiau visos prekybos ir investicijų galimybės dar nėra išnaudotos. „Neabejoju, kad turime daug galimybių bendromis jėgomis dar labiau suaktyvinti mūsų valstybių bendradarbiavimą, padidinti dvišalės prekybos apimtis, investicijas, plėtoti mokslo ir kultūros ryšius", - Šveicarijos ambasadorei sakė Lietuvos vadovas.

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 26938459

Šiandien apsilankė: 12388

Dabar naršo: 260

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media