EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas padėkojo Islandijos vadovui už šios valstybės paramą pastaruosius du dešimtmečius

Antradienis, liepos 7 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Islandijos Prezidentą Olafurą Ragnarą Grimsoną (Ólafur Ragnar Grímsson). Islandijos vadovas dalyvauja Vilniuje vykstančiuose Lietuvos tūkstantmečio minėjimo renginiuose.


Valstybių vadovai aptarė dvišalius santykius, Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą, Islandijos perspektyvas tapti Europos Sąjungos nare, globalius saugumo klausimus bei santykius su kaimyninėmis valstybėmis.


Kalbėdami apie Baltijos ir Šiaurės šalių santykius, prezidentai džiaugėsi vis glaudesniais regiono valstybių ir žmonių ryšiais. Anot vadovų, visų šių šalių monarchų ir vadovų atvykimas į Vilnių kartu paminėti Lietuvos vardo tūkstantmečio tik dar kartą įrodo, kad esame viena šeima, ne tik tiesiantys vieni kitiems pagalbos ranką sunkmečiu, bet ir kartu švenčiantys iškilius valstybių jubiliejus.


Pristatydamas Islandijos ketinimus integruotis į ES, Prezidentas O. R. Grimsonas domėjosi Lietuvos patirtimi derantis dėl narystės šioje europinėje organizacijoje ir referendumo dėl narystės ES organizavime.


Kalbėdami apie santykius su kaimyninėmis valstybėmis, susitikimo dalyviai pasidalijo nuomonėmis apie vakar vykusį Rusijos Federacijos Prezidento Dmitrijaus Medvedevo ir Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento Barako Obamos (Barack Obama) susitikimą bei šių valstybių derybas dėl atominės ginkluotės mažinimo. Prezidentai taip pat aptarė situaciją Gruzijoje.


Prezidentas V. Adamkus Islandijos vadovui pristatė Lietuvos ambasadorės UNESCO Inos Marčiulionytės kandidatūrą į šios organizacijos generalinio direktoriaus postą. Lietuvos vadovas pabrėžė, kad tai yra visų trijų Baltijos valstybių bendra kandidatūra ir paprašė Islandijos paramos rinkimuose.


Prezidentas V. Adamkus padėkojo Islandijos Prezidentui O. R. Grimsonui už dalyvavimą Lietuvos tūkstantmečio renginiuose ir taip išreikštą solidarumą su Lietuva. Valstybės vadovas pasidžiaugė, kad ši proga Vilniuje subūrė Baltijos valstybių bei Šiaurės šalių monarchus ir vadovus.


„Tai rodo, kad šias valstybes sieja vienybė ir stiprūs abipusiai ryšiai", - sakė V. Adamkus, dėkodamas Prezidentui O. R. Grimsonui už nuolatinę Islandijos paramą mūsų valstybei per pastaruosius du dešimtmečius.


Islandijos vadovo nuomone, simboliška, kad šis svarbus istorinis įvykis sutampa su Prezidento V. Adamkaus kadencijos pabaiga. „Nepaisant laikinų sunkumų, užklupusių viso pasaulio ekonomiką, Lietuva man paliko stiprų gyvybingos, augančios, veržlios šalies įspūdį. Jūs, Lietuvos Prezidentas, daug nuveikėte, kad šalis pasiektų tiek daug vos per kelis dešimtmečius nuo nepriklausomybės atgavimo", - pabrėžė Islandijos vadovas.

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30529307

Šiandien apsilankė: 603

Dabar naršo: 76

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media