EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas pabrėžė ES ir JAV solidarumo svarbą sprendžiant euroatlantinei bendrijai iškylančius strateginius iššūkius

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus Trakuose pietavo su euroatlantinės bendrijos užsienio politikos formuotojais ir strategais. Daugiau kaip 30 aukšto rango politikų, politologų, diplomatų ir analitikų iš Čekijos, Estijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Latvijos, Lenkijos, Prancūzijos, Vokietijos ir kitų valstybių neformaliame susitikime Trakuose svarsto pagrindinius strateginius klausimus, į kuriuos šiemet teks atsakyti euroatlantinei bendrijai.

Prezidentas pabrėžė, kad šiandien euroatlantinei bendrijai iškyla tokių iššūkių, kurių vien tik savo jėgomis nėra pajėgi išspręsti nė viena valstybė.

 

„Energetinio saugumo klausimai ir Rusijos veiksmai energetikos srityje, atsiradusi įtampa Europos Sąjungos ir Rusijos santykiuose, agresijos prieš Gruziją palikimas, pasaulinė finansų krizė - visa tai reikalauja dar gilesnio susikalbėjimo ir pasitikėjimo Europos Sąjungos viduje, o taip pat glaudesnių Europos ir JAV pastangų ir bendradarbiavimo," - sakė šalies vadovas.

 

Lietuvos Prezidentas pažymėjo, kad tik atvirai diskutuodamos ir tik glaudžiai bendradarbiaudamos Europa ir JAV bus pajėgios rasti atsakymus ir efektyviai spręsti šių dienų iššūkius.

„Euroatlantinės bendrijos solidarumas yra pagrindas didesniam Europos Sąjungos energetiniam saugumui, visaverčiams santykiams su Rusija bei įtvirtinant reformų laimėjimus ES Rytų kaimynėse ir artinant šias šalis prie ES," -  teigė V.Adamkus.

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 26938479

Šiandien apsilankė: 12408

Dabar naršo: 262

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media