EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas lankėsi šiais metais paskelbtoje Lietuvos kultūros sostinėje Plungėje


Antradienis, birželio 16 d. (Plungė). Tęsdamas vizitą Žemaitijoje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus lankėsi šiais metais paskelbtoje Lietuvos kultūros sotinėje Plungėje. Siekdama Lietuvos kultūros sostinės statuso, Plungė rungėsi su 16 miestų ir miestelių. Šis vardas miestui suteikia unikalią galimybę atsiskleisti, akcentuoti savo kultūrinį palikimą bei gilias kultūrines tradicijas.

 

Plungės Žemaičių dailės muziejuje Prezidentas susitiko su projekto „Plungė - Lietuvos kultūros sostinė 2009" organizatoriais, susipažino su muziejaus ekspozicija, kalbėjosi su programos dalyviais bei entuziastais.

 

Projektas „Plungė - Lietuvos kultūros sostinė 2009" yra dalis Vilniaus Europos kultūros sostinės programos, kurios tikslas - plėtoti miesto kultūrą, prisidėti prie kultūrinės tapatybės formavimo. Todėl šiais metais mieste vyks daugiau kaip 60 renginių trimis kultūrinio turizmo maršrutais: muzikiniu-literatūriniu, sakraliniu-istoriniu ir meninių galimybių.

 

„Baigdamas dešimties metų tarnybą Lietuvai matau, kiek daug šviesių ir nuostabių žmonių turime. Tai jūs - su savo iniciatyvomis, darbais ir užsidegimu kuriate geresnę ateitį", - sakė Prezidentas V.Adamkus, kreipdamasis į programos „Plungė - Lietuvos kultūros sostinė 2009" entuziastus.

 

Prezidentas kvietė Lietuvos kultūros sostinės aktyvistus ir po metų, jau pasibaigus šiai programai puoselėti kultūrinį gyvenimą mažuose miestuose. Priminęs, kad šiemet Lietuva švenčia savo vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose tūkstantmetį, valstybės vadovas pasidžiaugė, kad gausybė kultūrinių renginių, vykstančių Plungėje, praturtina ne tik sostinę, bet ir visą šalį.

 

Pažintį su programa „Plungė - Lietuvos kultūros sostinė 2009" Prezidentas V. Adamkus tęsė atvykęs į Žemaičių Kalvariją. Telšių vyskupas Jonas Boruta supažindino šalies vadovą su čia vykstančiomis atlaidų tradicijomis, kalbėjo apie šiais metais minimą garbingą 600 metų Žemaičių krikšto sukaktį. Vėliau šalies Prezidentas susitiko su dvasininkų luomo bei bendruomenės atstovais, apsilankė Žemaitijos Kalvarijų bazilikoje, kuri 2007 metais tapo vienu iš popiežiaus Jono Pauliaus II piligrimų kelio objektų.

 

Prezidentas V. Adamkus taip pat dalyvavo Plungės savivaldybės ligoninės koplytstulpio šventinimo ceremonijoje, skirtoje ligoninės 70-mečiui ir Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti.

 

Lankydamasis Rietave, Prezidentas susipažins su ryškų pėdsaką krašto ir šalies istorijoje palikusia kunigaikščių Oginskių veikla bei jos tradicijas šiandieną puoselėjančiais kultūros ir švietimo įstaigų atstovais.


Vakare Prezidentas grįš į Vilnių.

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30642182

Šiandien apsilankė: 367

Dabar naršo: 123

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media