EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas atsisveikino su Rumunijos ir Austrijos ambasadoriais

Pirmadienis, birželio 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus atsisveikino su kadencijas baigiančiais Rumunijos Respublikos ambasadoriumi Džordžu Tokajumi (Gheorghe Tokay) ir Austrijos Respublikos ambasadore Andrea Vike (Andrea Wicke).

 

Atsisveikindamas su Rumunijos ambasadoriumi, valstybės vadovas palankiai įvertino dvišalį Lietuvos ir Rumunijos bendradarbiavimą. „Mūsų šalių pozicijos svarbiausiais Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais dažniausiai sutapo, todėl tikiuosi, kad tęsime šį sėkmingą bendradarbiavimą", - išreiškė viltį šalies vadovas.

 

Susitikimo metu Prezidentas V. Adamkus domėjosi Rumunijos ekonomine ir finansine padėtimi. Valstybės vadovo įsitikinimu, Lietuvai ir Rumunijai kyla vienodos grėsmės, todėl ir sprendimų reikėtų ieškoti kartu.

 

Ambasadoriaus G. Tokajaus teigimu, jo kadencijos metu Lietuva labai pasikeitė ir sutvirtėjo. Ambasadoriaus įsitikinimu, vien tai, kiek per šiuos metus Lietuvoje lankėsi karališkųjų dinastijų atstovų rodo, kokį pripažinimą Lietuva yra įgijusi.

 

Susitikime su Austrijos Respublikos ambasadore Prezidentas padėkojo už asmeninį Ambasadorės indėlį stiprinant Lietuvos ir Austrijos santykius.

 

Prisiminęs šių metų pavasarį įvykusį Austrijos Respublikos Prezidento Hainco Fišerio (Heinz Fischer) vizitą Vilniuje, Prezidentas sakė tikįs, kad gausi Austrijos vadovą lydėjusi verslininkų delegacija prisidės prie dvišalių ekonominių ryšių plėtros.

 

Prezidentas V. Adamkus su Ambasadore palankiai vertino valstybių ryšius kultūros ir meno srityse skatinant Europos kultūros sostinių - Vilniaus ir Linco bendradarbiavimą. Valstybės vadovas išreiškė viltį, kad ši bendra Europos kultūros sostinių tradicija šiemet nesibaigs, o Lietuvos ir Austrijos miestų bendradarbiavimas išliks ir plėsis ateityje.

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30642062

Šiandien apsilankė: 247

Dabar naršo: 82

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media