EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas atsisveikino su Kroatijos Respublikos ambasadoriumi

Trečiadienis, sausio 14 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus atsisveikino su Kroatijos Respublikos ambasadoriumi Svjetlanu Berkovićiumi.

Dėkodamas Kroatijos ambasadoriui už darbą, Prezidentas pabrėžė, kad per pastaruosius kelerius metus Lietuvos ir Kroatijos santykiai tapo labai intensyvūs politinėje ir ekonominėje srityje. ,,Mus sustiprino dvišaliai prezidentų vizitai, augantis Lietuvos dėmesys verslo plėtrai Jūsų regione, neseniai pasirašytos ekonomikos sutartys", - sakė Prezidentas V. Adamkus.
 
Prezidentas pabrėžė, kad Lietuva rėmė ir rems Kroatijos kelią į ES, ir išreiškė viltį, jog Kroatija sėkmingai tęs savo derybas dėl narystės ES, vykdys reformas ir dialogu išspręs likusius ginčytinus klausimus su kaimynine Slovėnija.
 
,,Jei Kroatija sugebėjo žengti sunkiu euroatlantinės integracijos keliu, jei Kroatija jau priartėjo prie narystės ES, tai kodėl negali šios sėkmės pakartoti kitos kaimyninės Balkanų šalys?", - klausė šalies vadovas.
 
Prezidentas pažymėjo, jog Lietuva viena pirmųjų ratifikavo Kroatijos stojimo į NATO protokolus ir išreiškė viltį, kad visoms NATO narėms ratifikavus Kroatijos stojimo į NATO protokolus, jau artimiausiame NATO vadovų susitikime balandžio mėnesį bus galima pasveikinti Kroatiją tapus visateise NATO nare.
 
Lietuvos vadovo nuomone, euroatlantinė integracija stabilizavo Balkanų regioną, padarė jį dar patrauklesnį užsienio investuotojams, tarp jų ir Lietuvos verslininkams. ,,Lietuva yra viena iš aktyviausiai ekonominius, verslo ir politinius ryšius su Kroatija plėtojančių Baltijos šalių, todėl manau, kad Kroatijos ambasados atidarymas Vilniuje būtų kitas tinkamas ir lauktinas žingsnis mūsų šalių dvišaliuose santykiuose", - kalbėjo Prezidentas.
 
Kroatijos ambasadorius padėkojo už nuolatinę Lietuvos paramą Kroatijos kelyje į ES ir NATO. ,,Esame dėkingi asmeniškai Jums ir visiems Lietuvos žmonėms už Jūsų paramą mūsų reformoms, mūsų eurointegraciniams siekiams. Tikiuosi, kad toliau galėsime gilinti mūsų dvišalius santykius, dar labiau išplėsti verslo ir ekonomikos ryšius", - sakė ambasadorius.
 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 26938361

Šiandien apsilankė: 12290

Dabar naršo: 261

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media