EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas atsisveikino su kadenciją baigusiu kariuomenės vadu ir Lietuvos kariais

Penktadienis, liepos 3 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo Katedros aikštėje vykusioje iškilmingoje kadenciją baigusio kariuomenės vado generolo leitenanto Valdo Tutkaus valdžios regalijų grąžinimo ceremonijoje ir atsisveikino su šalies kariais.


Lietuvos kariuomenės vado valdžios regalijos yra skeptras, kariuomenės vėliava ir kariuomenės vado ženklas.


Prezidentas padėkojo kadenciją baigusiam kariuomenės vadui už sąžiningą ir uolią tarnybą šiame aukščiausiame kariniame poste ir išreiškė įsitikinimą, kad gen. ltn. Valdas Tutkus šią pareigą atliko ypač profesionaliai, garbingai ir kūrybingai. Valstybės vadovas pabrėžė, kad Lietuvos kariuomenė ir jos vadas yra pelnę NATO sąjungininkų pagarbą ir yra vertinami kaip patikimi Aljanso partneriai, kuriems pavedamos sudėtingos užduotys tarptautinėse operacijose.

Prezidentas atkreipė dėmesį, kad per penkerius Lietuvos narystės NATO ir generolo leitenanto V. Tutkaus vadovavimo metus keitėsi ir mūsų kariuomenei keliami uždaviniai.

 

„Šiandien Lietuvos kariuomenė užtikrina ne tik valstybės teritorijos apsaugą, bet ir aktyviai prisideda prie taikos ir saugumo įtvirtinimo įvairiuose pasaulio kraštuose. Tikiu, kad pradėtas ir tebevykstantis kariuomenės transformacijos procesas bus tęsiamas ir dar labiau sustiprins visos valstybės saugumą", - per atsisveikinimo ceremoniją sakė Prezidentas V. Adamkus.

 

Pažymėjęs, kad šiandien Lietuvos kariuomenė sulaukė ne tik tarptautinio įvertinimo, bet ir savo pasiaukojama tarnyba nusipelnė visos visuomenės pagarbos, Prezidentas sakė:

 

„Lietuvos piliečiai žino, kad, kilus grėsmei ar ištikus nelaimei, jie bus vieni pirmųjų, kurie skubės į pagalbą. Mes visi žinome, kad mūsų kariuomenė yra pasirengusi viso krašto ir jos žmonių gynybai. Tai - ypač svarbi vertybė Lietuvos valstybei ir kiekvienam jos piliečiui."

 

Prezidentas V. Adamkus padėkojo kadenciją baigusiam kariuomenės vadui ir Lietuvos kariams už tarnybą Tėvynei ir ištikimybę laisvės gynėjo pašaukimui.

 

Laikinojo kariuomenės vado pareigas šiuo metu eina Gynybos štabo viršininkas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas.

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 25274739

Šiandien apsilankė: 7822

Dabar naršo: 666

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media