EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentą V.Adamkų Kalėdų ir Naujųjų metų progomis sveikino ir užsienio valstybių vadovai, ir Lietuvos žmonės

Trečiadienis, sausio 14 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus per Kalėdų ir Naujųjų metų šventes sulaukė beveik pusantro tūkstančio šventinių sveikinimų iš Lietuvos ir užsienio valstybių.

 

Lietuvos Prezidentą ir šalies žmones Kalėdų švenčių proga sveikino ir sėkmingų 2009-ųjų metų linkėjo ne tik tarptautinių organizacijų vadovai, monarchai, valstybių prezidentai, parlamentų ir vyriausybių vadovai, bet ir užsienyje gyvenančių lietuvių bendruomenės ir eiliniai žmonės.

Šalies vadovą taip pat sveikino ir Lietuvos piliečiai, nevyriausybinės organizacijos, valstybės ir savivaldybės institucijos.

 

Daug sveikinimų valstybės vadovui atsiuntė įvairių Lietuvos mokyklų moksleiviai, kurie linkėjimus Prezidentui V.Adamkui ne tik surašė savo laiškuose, bet ir piešiniuose. Vaikai laiškuose linki valstybės vadovui tvirtybės, sėkmės, kantrybės ir sveikatos, pasakoja apie savo pomėgius, draugus, mokyklas ir kviečia jose apsilankyti, stebėti pamokas ir įsitikinti, kad Lietuvos vaikai yra tikrai geri.

 

„Gyvenu Šiauliuose. Truputi tolokai nuo Jūsų, bet aš labai norėčiau, kad Jūs atvažiuotumėt pas mus į mokyklą arba mes pas Jus, jeigu labai esate užsiėmęs. Būtų įdomu pamatyti kaip dirbate", - laiške Prezidentui V.Adamkui rašo penktokė Justina.

 

Prezidentui V.Adamkui ir Lietuvos žmonėms sveikinimus švenčių proga atsiuntė Popiežius Benediktas XVI, Maskvos ir visos Rusijos Patriarcho Sosto Prievaizdas Metropolitas Kirilas, Danijos Karalienė Margretė II (Margrethe II), Norvegijos Karalius Haroldas V ir kiti monarchai.

 

Šią vasarą Vilniuje ir Kaune su valstybiniu vizitu viešėjusi Nyderlandų Karalienė Beatričė (Beatrix) savo ranka sveikinime surašė šiltus prisiminimus apie savo apsilankymą Lietuvoje.

 

„Linkiu viso ko geriausio linksmų Kalėdų švenčių proga ir palaimintų Naujųjų metų Jums ir Jūsų mielai šaliai. Aš branginu mano apsilankymo Lietuvoje atminimą ir tikiuosi, kad mūsų santykiai ateityje dar labiau tvirtės", - rašo Nyderlandų Karalienė Beatričė.

 

Prezidentą ir Lietuvos žmones taip pat pasveikino Jungtinių Tautų, NATO ir ES Generaliniai Sekretoriai Ban Kimunas (Ban Ki-moon), Japas de Hopas Skeferis (Jap de Hoop Schefer) ir Chavjieras Solana (Javier Solana). Lietuvos vadovą ir šalies žmones taip pat pasveikino JAV Prezidentas Džordžas Bušas (George W.Bush), Rusijos Prezidentas Dmirtijus Medvedevas, Čekijos vadovas Vaclavas Klausas (Vaclav Klaus), Estijos Prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas (Toomas Hendrik Ilves), Latvijos Prezidentas Valdis Zatleras (Valdis Zatlers), Lenkijos Prezidentas Lechas Kačynskis (Lech Kaczynski), Gruzijos Prezidentas Michailas Saakašvilis (Mikheil Saakashvili) ir kiti valstybių vadovai.

 

Sveikinimus švenčių proga atsiuntė Didžiosios Britanijos Ministras Pirmininkas Džeimas Gordonas Braunas (James Gordon Brown), Vokietijos Federalinės Kanclerė Angela Merkel, Danijos Premjeras Andersas Fogas Rasmusenas (Anders Fogh Rasmussen), Ispanijos Ministras Pirmininkas Chosė Luisas Rodrigezas Zapateras (Jose Luis Rodriguez Zapatero) bei daugelis kitų vyriausybių vadovų.

 

Ankstesnių metų patirtis rodo, kad nemaža dalis šventinių sveikinimų, kuriuos siunčia užsienio valstybių lyderiai, Prezidento instituciją pasiekia iki vasario mėnesio.

 

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus praėjusių Kalėdų ir Naujųjų metų proga pasveikino apie 100 užsienio valstybių ir vyriausybių vadovų.

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 26938399

Šiandien apsilankė: 12328

Dabar naršo: 262

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media