EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Lietuvos tūkstantmetis dar kartą liudija ir viso pasaulio tautoms skelbia: Lietuva su savo tradicijomis ir dvasia buvo, yra ir bus Europoje, sako Prezidentas

Trečiadienis, birželio 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo leidinių „Lietuvos tūkstantmetis. Millennium Lithuaniae" ir „Millennium of Lithuania. Millennium Lithuaniae" pristatyme.
 

Tardamas sveikinimo žodį, šalies vadovas pabrėžė esąs įsitikinęs, jog šios knygos skaitytojams, ypač jaunajai kartai, naujai atsivers svarbiausi Lietuvos istorijos ir kultūros puslapiai, kuriuose įamžinti protėvių žygiai europietiškos ir vertybes branginančios valstybės link.

 

„Istorijos išbandymai lėmė, kad Lietuvą daugybę kartų ir įvairiais būdais buvo bandoma atskirti nuo Europos ir nuo kaimynų. Tačiau šiais metais švenčiamas Tūkstantmetis dar kartą liudija ir viso pasaulio tautoms skelbia: Lietuva su savo tradicijomis ir su savo dvasia buvo, yra ir bus Europoje. Mes nepaliausime kūrę, gynę ir saugoję savo valstybę, branginsime ir saugosime šimtmečius Europos žmonių puoselėtas esmines vertybes ir svarbiausius demokratinio sugyvenimo principus", - sakė V.Adamkus.

 

Anot valstybės vadovo, Lietuva yra gyva čia ir dabar, nes joje gyvena savo Tėvynę mylintys ir jai atsidavę žmonės, nes visame pasaulyje yra tūkstančiai tautiečių, kuriems suvirpa sielos stygos išgirdus tą prieš tūkstantį metų pirmą kartą nuskambėjusį šventą vardą - Litua, Lietuva.

 

Prezidentas išreiškė įsitikinimą, kad Lietuvos vardo paminėjimo Tūkstantmečio Jubiliejus ir šiai progai skirti renginiai dar kartą primena, jog savo dabartį ir ateitį galima kurti tik atidžiai įsiklausius į žodžius ir faktus, kurie pasiekia iš amžių glūdumos, iškyla iš istorijos užmaršties.

 

„Tvirtai tikiu, kad toks savitas ir naujas žvilgsnis į Lietuvos tūkstantmečio istoriją, gilios ir išmintingos įžvalgos, dabarties ir prieškario Lietuvos bei išeivijos istoriografijos sąsajos kiekvienam knygos skaitytojui padės geriau pažinti Tūkstantmetę Lietuvą, o kartų - ir save Joje", - teigė V.Adamkus.

 

Prezidento tvirtinimu, knygoje atskleistos vertybės ir kiekvieno ištvermė padės įveikti šių dienų sunkmetį. Nes, šalies vadovo nuomone, istorijos atmintis liudija: visus sunkumus Lietuvos žmonės gali įveikti, kai būna kartu ir susitelkia atkakliam ir kūrybingam darbui.

 

Knyga „Lietuvos tūkstantmetis. Millennium Lithuaniae" išaugo iš Lietuvos tūkstantmečio kilnojamosios parodos „Lietuva: kultūra ir istorija". Joje lakoniškai ir vaizdžiai pasakojama apie Lietuvą, Tūkstantmetį, svarbiausias tautos ir valstybės likimo linijas nuo pat pirmojo paminėjimo 1009 metais iki šių dienų.

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30642456

Šiandien apsilankė: 641

Dabar naršo: 360

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media