EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Lietuvos ir Lenkijos prezidentų konsultacinis komitetas pabrėžė išskirtinį V. Adamkaus vaidmenį plėtojant dvišalius valstybių santykius

Pirmadienis, birželio 22d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Lietuvos ir Lenkijos prezidentų konsultacinio komiteto narius, susirinkusius į 18-ąjį posėdį.

 

Komiteto nariai įvertino savo praėjusio dešimtmečio veiklą, apibendrino pastarųjų penkerių metų Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, abi šalis vienijančią strateginę partnerystę, aptarė Lietuvos ir Lenkijos indėlį plėtojant Europos Sąjungos Rytų kaimynystės politiką. Taip pat buvo pasikeista nuomonėmis apie Lietuvos ir Lenkijos vaidmenį plėtojant ryšius transatlantinėje erdvėje. Lietuvos ir Lenkijos prezidentų komitetas, kurio pagrindinė užduotis yra analizuoti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą įvairiose srityse ir teikti siūlymus savo šalių prezidentams dėl santykių plėtros, buvo įsteigtas 1997 metais.

 

Kalbėdami apie dvišalius ryšius, susitikimo dalyviai akcentavo energetinio saugumo svarbą, transporto ir energetikos infrastruktūros jungčių būtinybę. Susitikime buvo palankiai vertinami besiplečiantys valstybių santykiai kultūros srityje ir intensyvėjantys jaunimo ryšiai. Taip pat pasidžiaugta augančia Lietuvos ir Lenkijos prekybos apyvarta, abipusėmis investicijomis.

 

Lietuvos ir Lenkijos prezidentų konsultacinio komiteto pirmininkas Marjušas Hanzlikas (Mariusz Handzlik) pabrėžė išskirtinį Prezidento V. Adamkaus vaidmenį abiejų kadencijų metu prisidedant prie valstybių bendradarbiavimo plėtros ir gilinimo.

 

Prezidentas V. Adamkus sakė tikįs, kad ir ateityje abiejų šalių strateginė partnerystė plėtosis ne tik dvišaliu pagrindu, bet ir euroatlantinėje erdvėje.

 

Susitikimo pabaigoje Lietuvos_ir Lenkijos prezidentų komiteto vadovai - Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjas Valteris Baliukonis ir Lenkijos Prezidento kanceliarijos valstybės pasekretorius užsienio politikos klausimais Marjušas Handzlikas - pasirašė bendrą 18-ojo Lietuvos ir Lenkijos prezidentų komiteto posėdžio komunikatą.

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30642087

Šiandien apsilankė: 272

Dabar naršo: 86

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media