EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Lietuvos ir Gruzijos prezidentai Tbilisyje atidarė Vilniaus skverą

Antradienis, birželio 23 d. (Tbilisis). Tęsdamas viešnagę Gruzijoje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus kartu su Gruzijos Prezidentu Michailu Saakašviliu (Mikheil Saakashvili) Tbilisyje dalyvavo Vilniaus aikštės atidaryme.

 

Prezidentas sakė, kad vietų su lietuviškais pavadinimais galima rasti Romoje, Čikagoje, Niujorke, Lotynų Amerikoje ir net Sibiro glūdumoje.

 

„Tegu Jūsų sprendimas pavadinti šią aikštę Vilniaus vardu tampa stiprios Gruzijos simboliu! Gruzijos, gebančios sunkmečiu rūpintis mažais kasdieniais, bet didelę ilgalaikę prasmę turinčiais dalykais", - sakė valstybės vadovas.

 

Atkreipęs dėmesį, kad Vilniaus aikštė turi garbius kaimynus - Danielio Chonkadzės, osetų literatūros pradininko, gatvę ir Mtatsmindos panteoną, kur palaidota daugelis žymių Gruzijos žmonių, Prezidentas sakė:

 

„Tik vienas paprastas sprendimas - įkurdinti mus šioje vietoje, ir mūsų akiratis išsiplėtė. Tikiuosi, ši sąjunga Tbilisio gyventojams ir svečiams suteiks daug galimybių sužinoti apie Vilnių, Lietuvą ir jos žmones".

 

Prezidentas V. Adamkus palinkėjo drąsiai, aktyviai ir energingai gruzinų tautai siekti savo tikslų - nepriklausomybės, taikos ir euroatlantinės integracijos.

 

„Jūs turite milijonus Jus palaikančių širdžių visame pasaulyje", - sakė Respublikos vadovas.

 

Prezidentas M. Saakašvilis išreiškė padėką Prezidentui V. Adamkui ir visiems Lietuvos žmonėms už paramą Gruzijai sunkiu metu.

 

Už draugiškų santykių plėtrą tarp Lietuvos ir Gruzijos, paramą, reiškiamą tarptautinėje arenoje, Lietuvos Prezidentui buvo įteiktas vienas aukščiausių Gruzijos apdovanojimų - Vachtango Gorgasalio pirmo laipsnio ordinas.

 

Vakare Prezidentas V.Adamkus dalyvaus Lietuvos vardo tūkstantmečio ir Prezidento garbei surengtame Iškilmingame priėmime.

 

Į Vilnių valstybės vadovas grįš vėlai vakare.

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30642133

Šiandien apsilankė: 318

Dabar naršo: 84

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media