EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

„Jūs atvedėte Lietuvą į NATO ir Europos Sąjungą", - atsisveikinimo laiške teigė Vokietijos Prezidentas

Penktadienis, liepos 3 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus gavo Vokietijos Federalinio Prezidento Horsto Kiolerio laišką (Horst Koeler), kuriame Vokietijos vadovas dėkoja už sėkmingą mūsų šalies transatlantinę integraciją ir Lietuvos bei Vokietijos bendradarbiavimo plėtrą.

 

Pabrėžęs, kad po keliolikos dienų Prezidentas V. Adamkus pasitrauks iš Lietuvos Respublikos Prezidento pareigų, Vokietijos Prezidentas rašo:

 

„Beveik visą savo gyvenimą tarnavote savo šaliai: būdamas jaunuoliu kovojote rizikuodamas gyvybe už savo šalies Nepriklausomybę. Emigracijoje Amerikoje buvote vienas iš lietuvių išeivijos organizacijos vadovų. Kai pagaliau Jūsų gyvenimo svajonė išsipildė ir Lietuva tapo vėl nepriklausoma, vadovavote savo šaliai kaip Prezidentas."

 

Vokietijos vadovas atkreipė dėmesį, kad nuo diplomatinių santykių atnaujinimo 1991 metais abiejų valstybių ryšiai buvo glaudūs ir kupini pasitikėjimo. O Lietuvai įstojus į ES, jie toliau intensyvėjo ir gilėjo.

 

„Už šį puikų ryšių plėtojimą reikia dėkoti Jums asmeniškai ir Jūsų domėjimuisi Vokietija", - teigė Prezidentas H. Kioleris.

Pabrėžęs, kad Prezidentas V. Adamkus atvedė Lietuvą į NATO ir Europos Sąjungą, Vokietijos vadovas nurodė, kad 2007 metais mūsų šalies Prezidentas įrodė, jog visų pirma jis yra europietis.

 

„Be Jūsų tarpininkavimo derybos dėl ES reformos Europos viršūnių Taryboje 2007 metų birželį turbūt būtų sužlugusios. Už savo nuopelnus buvote išrinktas 2007 metų europiečiu", - laiške sakė Vokietijos Prezidentas.

 

Prezidentas H. Kioleris apgailestaudamas atsiprašė, kad negalės dalyvauti Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio jubiliejaus iškilmingame minėjime ir sakė tikįs, jog abi šalys ir ateityje puoselės savo santykius.

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 25275204

Šiandien apsilankė: 8287

Dabar naršo: 635

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media