EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

JAV dėkoja Lietuvai už jos indėlį misijoje Irake

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorių Džoną A. Klaudą, kuris perdavė JAV Prezidento Džordžo Bušo laišką.

JAV vadovas savo laiške rašo: „Šiuo metu, kai Lietuvos kariuomenė baigia savo misiją Irake, norėčiau Jungtinių Valstijų vardu nuoširdžiai padėkoti Lietuvos Vyriausybei ir žmonėms už dalyvavimą daugianacionalinėse pajėgose nuo 2003 metų birželio mėnesio. Ypač norečiau padėkoti pėstininkų daliniams, kurie tarnavo Pietryčių ir "Pietūs - Centras" daugianacionalinėse divizijose."

Dž. Bušo teigimu, Lietuvos pasiryžimas remti ir stiprinti Irako demokratinę valdžią liudija Lietuvos žmonių valią ir įsipareigojimą siekti laisvės pasaulyje. „Lietuviai gali didžiuotis dalyvaujantys sėkmingoje Irako išvadavimo operacijoje ir savo pastangomis mažinantys smurtą Irake.

Mūsų bendra patirtis Irake pastaraisiais metais rodo sustiprėjusią mūsų šalių partnerystę globaliniais strateginiais klausimais. Esu įsitikinęs, kad šie ryšiai dar labiau stiprės mūsų vyriausybėms siekiant tolesnio bendradarbiavimo ir dirbant pasaulinio saugumo, taikos ir laisvės labui", - laiške rašo Dž.Bušas.
 
Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuvai buvo, yra ir bus labai svarbu turėti tokią partnerę kaip Jungtinės Amerikos Valstijos, kurios daug prisidėjo prie mūsų kelio į NATO. ,,Niekada nepamiršiu Prezidento Dž.Bušo žodžių, ištartų Jo vizito Lietuvoje metu prie Vilniaus Rotušės 2002 metų lapkričio mėnesį", - sakė V.Adamkus. 
 
,,Tikrai viliuosi, kad artimas, šiltas, strategiškas bendradarbiavimas vyks ir su naująja JAV administracija. Jos dėmesys mums, visam mūsų regionui, yra itin svarbus ir itin vertinamas. Mes turime daug bendrų sąlyčio taškų, bendrų darbų. Esame vienodai laisvę ir demokratiją mylinčios tautos", -  sakė šalies vadovas.
 
Prezidentas pažymėjo, kad labai svarbu ir prasminga kartu dirbti siekiant taikos ir stabilumo ne tik Europos Rytuose, bet ir tokiuose karštuose taškuose kaip Irakas ir Afganistanas. ,,Labai džiaugiuosi, kad Lietuvos kariai buvo aukštai įvertinti savo partnerių Afganistane ir Irake. Todėl turime ir toliau įgyvendinti savo įsipareigojimus ir tęsti svarbias misijas Afganistane", - pabrėžė V.Adamkus.
 
Pokalbio metu JAV ambasadorius aptarė naujosios administracijos užsienio politiką ir jos veiklos prioritetus.

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 26938353

Šiandien apsilankė: 12282

Dabar naršo: 262

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media