EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

„Dviejų ambasadų įsikūrimas viename pastate yra puikus glaudaus Šiaurės šalių bendradarbiavimo liudijimas

Pirmadienis, liepos 6 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo naujų Suomijos ir Norvegijos atstovybių atidaryme Vilniuje.

 

„Norvegija ir Suomija visada buvo nuoširdžios mūsų šalies partnerės, teikė visokeriopą pagalbą Lietuvai", - sakė Prezidentas, pažymėjęs kasmet stiprėjančius valstybių ryšius, augančią tarpusavio prekybą ir investicijas.

 

Valstybės vadovas atkreipė dėmesį, kad Norvegija, daug padėjusi Lietuvai Nepriklausomybės pradžioje, šiandien tapo svarbiu Lietuvos ekonominiu partneriu. Abi valstybės glaudžiai bendradarbiauja NATO: Norvegija jau du kartus vykdė NATO oro erdvės patruliavimo misiją Baltijos valstybėse.

 

Prezidentas V. Adamkus padėkojo Norvegijai už finansinę paramą, kurią ši šalis nukreipė sveikatos apsaugos, kultūros paveldo ir vaikų globos sritims.

 

„Jūsų šalis, pamėgta daugelio lietuvių turistų, asocijuojasi su švaria gamta, tyru ir neužterštu oru. Neabejoju, kad daug ko galime pasimokyti iš Jūsų, kaip ir iš kitų Šiaurės valstybių energetikos ir aplinkos apsaugos srityse, ypač energijos efektyvumo prasme ir kovojant su klimato kaita. Svarbus tiltas, jungiantis mūsų šalis, yra ir gausi lietuvių bendruomenė Norvegijoje", - teigė Respublikos vadovas.

 

Prisiminęs neseniai įvykusį valstybinį vizitą Suomijoje, Prezidentas pažymėjo, kad Lietuvą ir Suomiją sieja gilūs istoriniai ryšiai. Pastaraisiais dešimtmečiais abiejų valstybių ryšiai peraugo į itin artimą bendradarbiavimą: tarp universitetų vyksta aktyvūs studentų ir akademikų mainai, iki šiol sparčiai augo ekonominiai, kultūriniai ir žmogiškieji ryšiai.

 

„Dviejų ambasadų įsikūrimas viename pastate yra puikus kaimyninio glaudaus Šiaurės šalių bendradarbiavimo liudijimas. Neabejoju, kad Suomijos ir Norvegijos atstovybės Vilniuje dar labiau pagyvins mūsų šalių ryšius. Šie namai simboliškai žymi tvirtą mūsų tautų draugystę ir bendrą ateitį suvienytoje, demokratiškoje ir atviroje Europoje", - teigė Prezidentas V. Adamkus.

 

Iškilmingoje ambasadų atidarymo ceremonijoje dalyvavo Norvegijos karalius Haraldas V ir Suomijos Prezidentė Tarja Halonen, į Lietuvą atvykę paminėti Lietuvos vardo  tūkstantmečio.

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30626590

Šiandien apsilankė: 2775

Dabar naršo: 57

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media