EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Afganistano Goro provincijos gubernatorius dėkoja Prezidentui už Lietuvos paramą regione

Trečiadienis, liepos 8 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Afganistano Goro provincijos gubernatorių Sabedą Mohammadą Iqbalą Munibą.

 

Goro Provincijos gubernatorius padėkojo už Lietuvos pagalbą užtikrinant saugumą, taiką bei kuriant gerovę Goro provincijoje ir visų Goro žmonių vardu perdavė padėką drąsiems Lietuvos kariams bei civiliams už jų pastangas provincijoje.

 

Prezidentas Valdas Adamkus pabrėžė, kad Lietuvos dalyvavimas operacijose Afganistane ir įsipareigojimai šios šalies žmonėms yra tvirti ir ilgalaikiai. Lietuvos vadovo teigimu, Lietuva stengiasi atkreipti kuo didesnį tarptautinės bendruomenės dėmesį į Goro provinciją, pritraukti donorus vykdomiems rekonstrukcijos ir vystymo projektams provincijoje, deda pastangas, kad ir tarptautinės organizacijos savo išteklius bei dėmesį tolygiau paskirstytų visam Afganistanui, visoms šios šalies provincijoms.

 

Goro provincijos gubernatorius Goro provincijos žmonių vardu išreiškė gilią ir nuoširdžią užuojautą Afganistane žuvusio Lietuvos kario šeimai ir visai Lietuvai. „Šis drąsus karys žuvo vykdydamas savo pareigą, kovodamas dėl taikos ir saugumo", - sakė Sabedas Mohammadas Iqbalas Munibas.

 

Goro gubernatorius pritarė Prezidento minčiai, kad Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupė (PAG) veikia sėkmingai - pastatyta dešimtys mokyklų, mokosi tūkstančiai vaikų, žmonėms tiekiama elektros energija, Lietuvos kariai ir diplomatai gerbiami ir tarptautiniame lygmenyje efektyviai siekia pritraukti naujų donorų projektams Goro provincijoje. Goro provincijos gubernatorius pabrėžė, kad Lietuvos vadovaujama PAG darniai ir efektyviai veikia kartu su nacionalinėmis augumo pajėgomis.

 

Goro Provincijos gubernatorius pristatė pagrindinius provincijos vystymo prioritetus, kuriems vietos administracija teikia didžiausią reikšmę ir tikisi centrinės Afganistano vyriausybės ir tarptautinės bendruomenės dėmesio. Pokalbio dalyviai sutarė, kad viena svarbiausių vystymo sričių - švietimas.

 

Pokalbio metu buvo aptarta saugumo situacija Goro provincijoje, pasirengimas rugpjūčio mėnesį įvyksiantiems Afganistano prezidento ir provincijų tarybų rinkimams. Lietuvos vadovas teigiamai įvertino vis didesnį moterų įsitraukimą į politiką, aktyvią visuomeninę veiklą Afganistane. „Šie ženklai rodo, kad tarptautinės bendruomenės dėmesys ir pastangos duoda savo vaisių, kuriais gali džiaugtis visi Afganistano žmonės. Todėl mes turime tęsti savo misiją ir darbus", - sakė V. Adamkus.

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 31388413

Šiandien apsilankė: 723

Dabar naršo: 88

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media