EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentas dalyvavo AB „Mažeikių nafta“ vandenilio gamybos įrenginio atidarymo ceremonijoje

Antradienis, birželio 16 d. (Mažeikių r.). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus apsilankė naftos perdirbimo ir transportavimo įmonėje AB „Mažeikių nafta" ir dalyvavo vandenilio gamybos įrenginio atidarymo ceremonijoje. Gamykloje Prezidentas susitiko su įmonės vadovais ir darbuotojais, kalbėjosi apie bendrovės veiklos reorganizavimą, apžiūrėjo, kaip veikia nauji modernūs naftos perdirbimo įrenginiai.

 

Kreipdamasis į įmonės vadovybę ir darbuotojus, Prezidentas pabrėžė, kad sunkmetis neturi stabdyti gerovės plėtros.

 

„Įmonės modernizavimas yra geriausias pavyzdys, kaip galima eiti pirmyn nepaisant dabarties problemų. Lietuvos pajėgumas konkuruoti Europos Sąjungos rinkose yra atsakymas tiems, kurie labiau yra linkę skųstis, o ne dirbti. Nesustokite ir ateityje", - sakė valstybės vadovas, atkreipęs dėmesį, kad AB „Mažeikių nafta" daro nemažai įtakos šalies ekonomikai.

 

2008 metais bendrovės pardavimai buvo didžiausi Lietuvoje, o pati įmonė - didžiausia eksportuotoja mūsų šalyje, beveik 80% savo produkcijos parduodanti užsienyje. AB „Mažeikių nafta" yra didžiausia mokesčių mokėtoja Lietuvoje (2008 m. į valstybės biudžetą sumokėjo 1,6 mlrd. litų) ir viena iš daugiausiai darbuotojų turinčių šalies įmonių (2008 metų pabaigoje bendrovėje dirbo 3 320 darbuotojų).

 

Gamykloje Prezidentas susipažino su naujojo vandenilio gamybos įrenginio privalumais bei veikimo principais. Šiame moderniame vandenilio gamybos įrenginyje bus gaminamas vandenilis, reikalingas mažasieriam kurui gaminti. Įrenginyje sumontuotos pažangiausios technologijos ir saugumo standartai.

 

„Mane, kaip aplinkosaugininką, itin džiugina žinia, kad plečiama švarių, aplinką neteršiančių degalų gamyba", - sakė Prezidentas V. Adamkus, palankiai vertindamas įmonės požiūrį į aplinkosaugą, už kurį bendrovei šiandien yra suteiktas vadybos kokybės sertifikatas ISO 9001.

 

Baigęs vizitą naftos perdirbimo gamykloje Prezidentas V. Adamkus atvyko į Žemaičių Kalvariją, kur pradėjo pažintį su programa „Plungė - Lietuvos kultūros sostinė 2009" .

 

Šiandien Plungės Žemaičių dailės muziejuje Prezidentas susitiks su projekto „Plungė - Lietuvos kultūros sostinė 2009" organizatoriais, susipažins su muziejaus ekspozicija, pabendraus su vietos žiniasklaida.

 

Prie Plungės savivaldybės ligoninės valstybės vadovas dalyvaus koplytstulpio šventinimo ceremonijoje, skirtoje ligoninės 70-mečiui ir Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti.

 

Lankydamasis Rietave, Prezidentas susipažins su ryškų pėdsaką krašto ir šalies istorijoje palikusia kunigaikščių Oginskių veikla bei jos tradicijas šiandieną puoselėjančiais kultūros ir švietimo įstaigų atstovais.


Vakare Prezidentas grįš į Vilnių.

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 30642539

Šiandien apsilankė: 724

Dabar naršo: 436

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media