EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Prezidento V.Adamkaus sveikinimas Dainų šventės „Amžių sutartinė“ dalyviams (vaizdo įrašas ir tekstas)

Trečiadienis, liepos 1 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus pasveikino šiandien Vilniuje prasidėjusios Dainų šventės „Amžių sutartinė" dalyvius.

 

Prezidento V.Adamkaus sveikinimo įrašą žiūrėkite čia.

 

„Mielieji Tūkstantmečio dainų šventės dalyviai ir svečiai,
Brangūs tautiečiai!

 

Nuoširdžiai sveikinu Jus, šįvakar susirinkusius į vieną svarbiausių Lietuvos aikštčiųprie Vilniaus katedros ir pradedančius Tūkstantmetės Tėvynės ir jos žmonių širdžių šventę - Amžių sutartinę!

 

Šioje vietoje prieš daugiau nei du dešimtmečius suskambėję, tuomet dar nedrąsūs, tačiau visa širdimi dainuojami protėvių ir tėvų laisvės dainų akordai labai greitai pasklido po visą Lietuvą, suvienijo mus Baltijos kelyje, stiprino Sausio 13-osios tragedijos naktį ir visam pasauliui paskelbė: Lietuva yra gyva, Lietuvos žmonės trokšta būti laisvi ir visa širdimi, visa šalimi dainuoti laisvės dainą!

 

Tik ką pasirašiau Dainų šventės Amžių sutartinė deklaraciją, visuotinį priesaką Lietuvai. Juo mes visi ateities kartoms patvirtiname: Mes čia esame tūkstantį metų ir būsime, nes mes - žmonės Lietuvos. Nes Lietuva - tai mūsų likimas ir dovana.

 

Mus jungianti ir vienijanti stiprybė pasiekė mus per dainą ir šokį. Mūsų senolių perduoti dainų žodžiai ir melodija, šokių žingsniai ir muzika ne kartą įkvėpė Lietuvą pakilti naujam Atgimimo skrydžiui, o mūsų žmones - išsivaduoti iš priespaudos pančių ir oriai užtraukti naują Laisvės giesmę.

 

Gerbiamieji,

 

Šią Amžių sutartinę pradėjome Tautiška giesme. Jau po kelių dienų, sekmadienio vakarą, Tautiška giesmė skambės ne tik Dainų šventėje ir ne tik Lietuvoje: Vinco Kudirkos giesmės žodžiai suvienys viso pasaulio lietuvius Europoje ir Amerikoje, Australijoje, Azijoje ir Afrikoje. Todėl, kad ir kur būtumėte, visa širdimi ir visu balsu giedodami mūsų himną, išdidžiai ir garsiai paskelbkime: Lietuvos vardui - tūkstantis metų!

 

Sveikinu Lietuvą, gyvenančią istorinius metus. Teskamba Amžių sutartinė virš tūkstantmetės Lietuvos! Te mūsų širdys plaka vienu ritmu vardan tos Lietuvos!

 

Valdas Adamkus
Lietuvos Respublikos Prezidentas

 

2009 metų liepos 1 diena."

 

 

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 27259430

Šiandien apsilankė: 5851

Dabar naršo: 277

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media