EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

image
Šiandien priešais Jus veriasi durys į kelią, kuriame galėsite tobulinti save ir praktiškai pritaikyti studijų metais Jūsų Alma Mater įgytas žinias. Tai - ne tik naujų galimybių pradžia, bet ir Jūsų atsakomybės Lietuvai ir sau iššūkis. Nuo šiol į pasaulį ir gyvenimą Jūs žvelgsite kaip tikri profesionalai: gilinsitės, sieksite geriau suprasti vykstančius procesus ir stengsitės ištaisyti pasitaikančius trūkumus. Šiandien Jūs jau turite tas galimybes, kurių taip troškote ir siekėte studijuodami universitete - patvirtinti ar paneigti teorijas ir prielaidas, patobulinti kitų mokslo žmonių sukurtas taisykles.
 
image
Esu sakęs: žmogui visada, o ypač sunkumų akivaizdoje, būtina pastanga pakilti virš kasdienių problemų. Kodėl, dejuodami dėl nūdienos bėdų, nesusimąstome, kokie iš krizės išeisime: susitelkę, solidarūs, parodę atjautą ir supratimą ar susiskaldę, slegiami nuoskaudų ir nepasitikėjimo? Todėl žodžių junginyje „laikini sunkumai" visada prašiau ir prašau akcentuoti žodį „laikini". Prisiminkime tūkstančio metų Lietuvos istoriją ir pagalvokime: jeigu dabartinį laiką įvardijame kaip didžiulę krizę, kaip reikėtų pavadinti, pavyzdžiui, aštuonioliktojo amžiaus pabaigą, dvidešimtojo amžiaus vidurį ar Sausio 13-osios naktį ?
 
image
Simboliška, kad graži Maldos pusryčių tradicija Lietuvoje gimė antrojo krikščionybės tūkstantmečio pradžioje, o šiandien vėl renkamės būti kartu Lietuvai žengiant per antrojo valstybės tūkstantmečio slenkstį. Esu įsitikinęs, kad tai ne atsitiktinis sutapimas, bet aiškus ženklas, jog vertybėmis grindžiami darbai gali būti tęsiami, ir kad jie yra svarbūs visai Lietuvai.
 
image
Gerbiamieji, Šiandien paskutinį kartą aš, kaip Prezidentas, lankausi Europos Vadovų taryboje ir paskutinį kartą susitinku su Jumis. Žvelgdamas aplink stalą, džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad galėjome darbuotis kartu Europos labui.
 
image
Susirinkome į mums svarbią istorinę vietą. Sugrįžtame į šią ir kitas tautai skausmingas vietas ne tik todėl, kad esame kviečiami minėti Gedulo ir vilties dieną. Susiburiame čia, nes mus telkia bendras Tautos ir valstybės likimas, sieja bendri išgyvenimai ir atmintis.
 
image
 
image
 
image
Jei numosime ranka į rinkimus, kiti spręs, kaip Lietuva gyvens ir kokius sprendimus vykdys ateinančius penkerius metus. Kad taip neįvyktų, dar kartą kviečiu visus balsavimo teisę turinčius Lietuvos piliečius būti tikraisiais savo tėvynės ir savo ateities šeimininkais ir aktyviai dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose.
 
image
Džiaugiuosi galėdamas pasveikinti Jūsų geros valios bendruomenę Lietuvoje, kuri šiais metais mini istorinį savo vardo tūkstantmečio Jubiliejų. Atsigręždama į savo istoriją, į atskiras gyvenimo ir veiklos sritis, Lietuva kuria savo dabartį ir projektuoja ateitį, stengiasi pasinaudoti laimėjimais ir pasimokyti iš praeities klaidų.
 
 
image
Istorinė atmintis leidžia tautai suvokti savo tapatybę ir praeities bei dabarties svarbą ateičiai. Todėl Lietuvos dabartis - tai ne kokių nors palankiai susiklosčiusių politinių aplinkybių rezultatas, o iškovojimas, kuriam aukojosi visų laikų laisvės ir lietuvybės gynėjai.
 
image
UNESCO įkūrėjai, patys buvę Antrojo pasaulinio karo liudininkai, sukūrė organizaciją, kuri yra pasaulio tautų moralinis balsas. Esu įsitikinęs, kad šiuo pasaulinės krizės laikotarpiu toks UNESCO vaidmuo pasidarė esminis. Deja, šiandien matome, kad pasaulinė krizė skaudžiai kerta švietimui, mokslui, kultūrai ir komunikacijai - UNESCO kompetencijos sritims.
 
image
Nepaprastai džiaugiuosi vėl lankydamasis Paryžiuje šiuo mums labai svarbiu metu. Visi gerai žinote, kad trys Baltijos valstybės iškėlė vieną bendrą kandidatūrą Dr. K. Matsuuros pareigas perimsiančio naujojo generalinio direktoriaus rinkimuose: Lietuvos ambasadorę prie UNESCO Iną Marčiulionytę. Manau, Jums nereikia jos pristatyti! Tačiau naudodamasis proga, norėčiau paaiškinti, kodėl keliame šią kandidatūrą.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta 22-ajame Europos kultūros leidinių redaktorių suvažiavime
 
image
Prieš penkerius metus Lietuva kartu su dar devyniomis valstybėmis tapo didžiąja Europos Sąjungos plėtros banga į Rytus - dar neseniai geležine siena atskirtą Europą. Mūsų narystė Europos Sąjungoje galutinai įprasmino šalies grįžimą į demokratinių, rinkos ekonomikos šalių bendriją.
 

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 27258614

Šiandien apsilankė: 5035

Dabar naršo: 259

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media