EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus pasisakymas Suomijos ir Norvegijos ambasadų atidaryme

 


Jūsų Didenybe Karaliau Haraldai V
Jūsų Ekscelencija Prezidente Tarja Halonen,
Jūsų Ekscelencijos ambasadoriai,
Ponios ir ponai!


Simboliška, kad šiandien, kai minime Lietuvos vardo tūkstantmetį, atidaromos vienų iš artimiausių Lietuvos partnerių - Suomijos ir Norvegijos - naujos atstovybės. Lietuvos ir Šiaurės šalių ryšius istoriniai šaltiniai mini jau ankstyvaisiais viduramžiais, tad didžiąją dalį šio tūkstantmečio mes bendravome ir bendradarbiavome - tai buvo mūsų bendra istorija.


Norvegija ir Suomija visada buvo nuoširdžios mūsų šalies partnerės, teikė visokeriopą pagalbą Lietuvai gynybos, aplinkosaugos ir socialinės integracijos srityse. Šiandien džiaugiamės kasmet vis stiprėjančiais ryšiais, iki šiol augusia tarpusavio prekyba ir investicijomis, visuomenių bendravimu.

 

Norvegija, daug padėjusi Lietuvai Nepriklausomybės pradžioje, šiandien tapo svarbiu mūsų ekonominiu partneriu. Glaudžiai bendradarbiaujame NATO: Norvegija jau du kartus vykdė NATO oro erdvės patruliavimo misiją Baltijos valstybėse. Taip pat dėkojame už Jūsų šalies finansinę paramą, kurią nukreipiame sveikatos apsaugos, kultūros paveldo ir vaikų globos sritims. Jūsų šalis, pamėgta daugelio lietuvių turistų, asocijuojasi su švaria gamta, tyru ir neužterštu oru. Neabejoju, kad daug ko galime pasimokyti iš Jūsų, kaip ir iš kitų Šiaurės valstybių energetikos ir aplinkos apsaugos srityse, ypač energijos efektyvumo prasme ir kovojant su klimato kaita. Svarbus tiltas, jungiantis mūsų šalis, yra ir gausi lietuvių bendruomenė Norvegijoje.

 

Su dideliu malonumu prisimenu ir savo neseniai įvykusį valstybinį vizitą Suomijoje. Lietuvą ir Suomiją sieja gilūs istoriniai ryšiai, kuriuos vėl prisiminėme mano vizito metu: kartu su Kotryna Jogailaite iš Vilniaus į Turkų atkeliavusią Renesanso kultūrą bei vėlesnį mūsų valstybių, žmonių, ypač mokslininkų, kalbininkų bendradarbiavimą. Pastaraisiais dešimtmečiais mūsų ryšiai peraugo į itin artimą bendradarbiavimą: tarp universitetų vyksta aktyvūs studentų ir akademikų mainai, iki šiol sparčiai augo ekonominiai, kultūriniai ir žmogiškieji ryšiai. Džiaugiuosi, kad kartu rūpinamės mums brangiu turtu - mus vienijančia Baltijos jūra.

 

Malonu, kad šiandien galime pasigirti itin intensyviu ir turtingu Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimu. Galiu drąsiai pasakyti - tampame vienos šeimos nariais. Mus sieja ir bendras rūpestis Baltijos jūros regionu, ir atsakomybė už ES, NATO politiką, kitus svarbius globalius iššūkius.

 

Dviejų ambasadų įsikūrimas viename pastate yra puikus kaimyninio glaudaus Šiaurės šalių bendradarbiavimo liudijimas. Neabejoju, kad Suomijos ir Norvegijos atstovybės Vilniuje dar labiau pagyvins mūsų šalių ryšius. Šie namai simboliškai žymi tvirtą mūsų tautų draugystę ir bendrą ateitį suvienytoje, demokratiškoje ir atviroje Europoje.

 

Linkiu didžiausios sėkmės naujųjų atstovybių darbui!

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 27259519

Šiandien apsilankė: 5940

Dabar naršo: 310

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media