EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kreipimasis į Lietuvos žmones artėjant Europos Parlamento rinkimams (tekstas ir vaizdo įrašas)

Interneto vartotojai gali žiūrėti Prezidento kreipimosi vaizdo įrašą čia.

 

Brangūs Lietuvos piliečiai,

 

Artėja rinkimai į Europos Parlamentą. Ta proga noriu paraginti visus balsavimo teisę turinčius Lietuvos piliečius ateiti į rinkimus ir pareikšti savo valią dėl Europos ateities.

 

Manau, kad kiekvienas esame girdėję oponuojančių balsų, esą mums nereikia kišimosi į Lietuvos reikalus, o Lietuvos atstovų Europos Parlamente būsią taip mažai, kad Briuselio valdininkai vis tiek veiks savo nuožiūra.

 

Į šį klausimą noriu atsakyti taip: Ar tikrai išnaudojame visus narystės Europos Sąjungoje privalumus? Ar mūsų šalis ir mūsų piliečiai pakankamai prisideda prie bendrų Europos bendruomenės tikslų?

 

Juo labiau šiandien, kai ir Europos, ir viso pasaulio žmonės išgyvena sunkmetį? Be abejo, šios problemos kažkiek užgožia Europos ekonomikos laimėjimus ir realią kasdienę naudą, kurią mūsų piliečiai ir mūsų verslas gauna iš Europos. Tačiau per penkerius narystės Europos Sąjungoje metus dauguma iš mūsų tikrai pajuto europietiško gyvenimo, laisvo žmonių, prekių, kapitalo judėjimo ir idėjų mainų privalumus. Per tą laiką jau gavome apie dešimt milijardų litų paramos, sulaukėme šimtais tūkstančių litų skaičiuojamų užsienio investicijų, gavome eksporto galimybes į penkis šimtus milijonų vartotojų turinčią Europos Sąjungos vidaus rinką.

 

Todėl neabejotina: jeigu išnaudosime tokias finansinės pagalbos galimybes ir būsime aktyvūs Europos Sąjungos nariai, šiandieninį pasaulinį ekonomikos nuosmukį tikrai įveiksime greičiau ir lengviau. Tačiau, kartoju, mūsų padėtis Europoje labiausiai priklauso nuo to, kaip mes patys sugebame naudotis unikaliu taikaus tautų sugyvenimo ir interesų derinimo mechanizmu.

 

Todėl, dalyvaudamas rinkimuose, kiekvienas iš mūsų tiesiogiai sprendžia, kaip atrodys vis didesnes galias įgyjantis Europos Parlamentas ir kokia bus Europos ateitis. Kurkime šią ateitį patys - rinkdami savo europarlamentarus, reikalaudami, kad jie aktyviai dirbtų ir gintų kiekvieno iš mūsų ir visos Lietuvos bei Europos interesus - ekonominius ir aplinkosaugos, mokslo ir švietimo, užsienio politikos ir gynybos. Veikime kartu vardan tikslų, kurie bendri visai Europai, tačiau aktualiausi yra mums, Lietuvai. Kalbu apie energetinio saugumo užtikrinimą, euro zonos plėtrą į Lietuvą, spartesnę žinių erdvės integraciją, saugios ir stabilios aplinkos kūrimą Europos Sąjungos kaimynystėje, solidarumo Europoje didinimą.

 

Turbūt sutinkate, kad tai - ne abstrakčios idėjos, o konkretūs siekiai, nuo kurių priklausys ir Lietuvos valstybės, ir kiekvieno iš mūsų gyvenimas. Jei numosime ranka į rinkimus, kiti spręs, kaip Lietuva gyvens ir kokius sprendimus vykdys ateinančius penkerius metus. Kad taip neįvyktų, dar kartą kviečiu visus balsavimo teisę turinčius Lietuvos piliečius būti tikraisiais savo tėvynės ir savo ateities šeimininkais ir aktyviai dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose.


Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 27499425

Šiandien apsilankė: 708

Dabar naršo: 227

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media