EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta Vilniaus aikštės atidarymo Tbilisyje proga

 

Jūsų Ekscelencija Prezidente,
Gerbiamasis Mere,
Ponios ir ponai,

 

Pirmiausia norėčiau visiems padėkoti už itin šiltą priėmimą.

 

Per savo gyvenimą ne kartą užsienyje teko lankytis viešosiose vietose su lietuviškais pavadinimais. Tokių vietų yra Romoje, Čikagoje, Niujorke, Lotynų Amerikoje ir net Sibiro glūdumoje. Lietuviai, iškilus mirties ir išnykimo pavojui, iškaldavo savo atminimo ženklus akmenyje, lede ir, laimei, kitų žmonių širdyse.

 

Čia, Tbilisyje, tokios pastangos atrodo nebūtinos. Priežastys, dėl kurių mano karta stengėsi garsinti Lietuvą, jau praeityje. O žodį Litva, regis, žino beveik kiekvienas gruzinas.

 

Tačiau būtent dėl šių aplinkybių toks Jūsų kilnus ženklas įgyja dar didesnę prasmę. Mes nepamiršome, kad penktadalis Gruzijos yra okupuota ir kad Gruzijai gresia rimtas pavojus. Mes neneigiame, kad šiuo metu Sakartvelo reikia daugiau apsaugos ir taikos nei visoms kitoms Europos tautoms kartu paėmus.

 

Tegu Jūsų sprendimas pavadinti šią aikštę Vilniaus vardu tampa stiprios Gruzijos simboliu! Gruzijos, gebančios sunkmečiu rūpintis mažais kasdieniais, bet didelę ilgalaikę prasmę turinčiais dalykais.

 

Jūsų sprendimas suteikti šiai aikštei naują - lietuvišką - vardą metais, kai Lietuva mini savo vardo tūkstantmetį, yra savaime suprantamas. Tūkstantį metų Gruzija ir Lietuva beveik nepažinojo viena kitos. Dabar kasdien jaučiame poreikį sužinoti vis daugiau. Ir ne tik apie gerus ar blogus dalykus, sužinomus iš žiniasklaidos.

 

Vilniaus aikštė turi garbius kaimynus - Danielio Chonkadzės, osetų literatūros pradininko, gatvę ir Mtatsmindos panteoną, kur palaidota daugelis žymių Gruzijos žmonių.

 

Tik vienas paprastas sprendimas - įkurdinti mus šioje vietoje, ir mūsų akiratis išsiplėtė. Tikiuosi, ši sąjunga Tbilisio gyventojams ir svečiams suteiks daug galimybių sužinoti apie Vilnių, Lietuvą ir jos žmones.

 

Mes esame labai dėkingi, kad šiam ką tik rekonstruotam miesto daliai pasirinkote suteikti Vilniaus vardą. Linkiu, kad šiandien pradėtas bendradarbiavimas peraugtų į tvirtesnius santykius tarp mūsų miestų ir regionų, tarp Lietuvos ir Gruzijos.

 

Taip pat norėčiau palinkėti Jums, drąsiai, aktyviai ir energingai gruzinų tautai, siekti savo tikslų - nepriklausomybės, taikos ir euroatlantinės integracijos. Jūs turite milijonus draugų Lietuvoje, Jūs turite milijonus Jus palaikančių širdžių visame pasaulyje.

 

Nuoširdžiai Jums Ačiū!
Didi madloba!

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 27258647

Šiandien apsilankė: 5068

Dabar naršo: 245

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media