EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba per Kino apdovanojimų ceremoniją „Sidabrinės gervėsGerbiamieji Lietuvos televizijos žiūrovai,
Viešnios ir svečiai,

 

Sveikinu visus lietuviško kino mylėtojus ir entuziastus, laukiančius tų akimirkų, kai sužinosime geriausiais pripažintų kino meno kūrėjų vardus ir jų kūrinius.

 

Manau, kad dar Pirmoje Lietuvos Respublikoje užgimė nepaaiškinama lietuvių aistra labai skirtingiems dalykams - skraidymui ir kinui.

 

Gal būt ši meilė gimė dėl noro kitu žvilgsniu pamatyti tikrovę, patirti naujų dalykų. Gal tai buvo ir siekis,. sakytum iš gervės skrydžio pažvelgti į gyvenimą.


Manau, kad gervė - lietuviui mielas paukštis, simbolizuojantis idealizmą, poetinę mūsų tautos dvasią.


Lietuva sukūrė savitą poetiškojo lietuviško kino meno mokyklą, garsėjo aktorių, režisierių, operatorių darbais. Kuo nuoširdžiausiai dėkoju visiems, kurie savo talentais praturtino mūsų kultūrą.

Deja, nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje nebuvo sukurta sava kino politika, nesugebėta išlaikyti buvusio kino meno gyvybingumo.

 

Todėl šiandien tariu ypatingos padėkos žodį mūsų kino veteranams, kurių, meilė kino menui ir savo profesijai, skatina jaunimą net ir sunkmečio laikais pasukti nelengvu šios kūrybos keliu.

 

Sveikinu ir jaunimą, kuris sunkiomis sąlygomis suranda būdų puoselėti savo vizijas ir siekti profesinių aukštumų. Kinas labai priklauso nuo medžiaginės bazės, bet jokios sąlygos negali pakeisti talento, kūrybingumo ir idėjų. Džiugu, kad šito Lietuvoje nestinga.

 

Kartu džiaugiuosi, kad kino mylėtojai nenuleido rankų ir ėmėsi privačios iniciatyvos pagerbti tuos, kurie kūrė ir kuria, kurie tęsia jaunosios kartos talentais praturtintas lietuviško kino meno tradicijas.

 

Linkiu, kad šiandien Jums - geriausiems iš geriausių - įteikti „auksinės gervės" ir „sidabrinių gervių" apdovanojimai suteiktų naujus sparnus kūrybai, kuri nušviečia mūsų gyvenimus naujomis spalvomis ir prasmėmis.

 

Nuoširdžiausi sveikinimai visiem būsimiems prizininkams, kūrėjams!

 

 

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 27499289

Šiandien apsilankė: 572

Dabar naršo: 231

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media