EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta Švedijos verslo apdovanojimų ceremonijoje

 

Gerbiamieji renginio organizatoriai, viešnios ir svečiai!

 

Džiaugiuosi galėdamas dalyvauti įteikiant jau tradicija tapusius Švedijos verslo apdovanojimus. Šį renginį įprasmina ir pastaraisiais metais išaugusios tiesioginės Švedijos investicijos Lietuvoje. Švedija, investavusi į mūsų ekonomiką daugiau nei 1,5 mlrd. eurų, pirmauja mūsų šalyje tiesioginių užsienio investicijų dydžiu. Todėl man malonu kreiptis į šią garbingą auditoriją ir padėkoti organizatoriams - Švedijos ambasadai ir Švedijos prekybos tarybai Lietuvoje - už šią puikią iniciatyvą sukviesti verslius žmones, skatinančius pažangias technologijas, taikančius inovacijomis grįstus verslo modelius ir svariai prisidedančius prie mūsų regiono ekonomikos stiprinimo.

 

Ponios ir ponai,


Esame bendros ES rinkos nariai. Tai jau atnešė mums daug naudos: išplėtė mūsų verslo horizontus ir galimybes. Manau, kad esamas ekonominis sunkmetis privers mus dar kartą kruopščiai įvertinti bendrosios rinkos privalumus ir tokių šalių kaip Lietuva privalumus. Kalbu ne tik apie mūsų geografinę padėtį, bet ir apie darbščius žmones, apie daugelyje šalių vertinamą mūsų žmonių kvalifikaciją ir apie atvirumą investicijoms. Kviečiu visa tai dar kartą įvertinti ir tuo pasinaudoti.

Siekiame būti tarp tų šalių, kurios greičiausiai grįš į ekonomikos augimo kelią, į dešimtmetį vykusį artėjimą prie ES ekonominio išsivystymo lygio. Tačiau puikiai suprantame, kad tai pasieksime ne vien išlaikę valstybės finansų stabilumą, bet ir mūsų šalyje atsiradus daugiau norinčių dirbti ir investuoti verslininkų. Tik verslo pastangomis realizavę savo tikslus ir patenkinę kintančius rinkos poreikius galime tikėtis ekonomikos atsigavimo.

 

Gerbiamieji,


Šių metų verslo apdovanojimų pagrindinė tema - globali verslo klimato ir visos mūsų planetos klimato kaita. Visi žinome, jog ir Lietuva, ir Švedija yra glaudžiai susijusios su globalia ekonomika ir tiesiogiai jaučia jos pokyčius.

 

Ekonomikos plėtra labai priklauso nuo energetikos išteklių tiekimo stabilumo ir kainų, o energetikos klausimai savo ruožtu yra susiję su klimato kaita ir kai kuriomis mūsų taikomomis priemonėmis. Visi pripažįsta, kad senkantys tradiciniai energijos ištekliai, priklausomybė nuo naftos ir dujų, nuo vienintelio arba nuo nenuspėjamo importo šaltinio, svyruojančios energetikos kainos ir klimato pokyčiai - visa tai nepripažįsta sienų ir turi didžiulės įtakos ne tik kiekvienos šalies ir kiekvieno žmogaus gyvenimui, bet ir verslui. Tinkamai neišsprendus šių problemų, kils grėsmė mūsų vidaus politikai, gerovei, šalių saugumui ir tarptautiniam stabilumui. Akivaizdu, kad regioninius iššūkius reikia spręsti bendromis mūsų regiono pastangomis, o globaliaus klausimus - spręsti globaliai.

 

Lietuvos ir Baltijos šalių energetinė padėtis yra nulemta ne tik geografinių aplinkybių, bet ir istorinio palikimo. Puikiai suprantame klimato kaitos ir energijos tiekimo saugumo iššūkius, todėl didiname energijos vartojimo efektyvumą ir atsinaujinančių išteklių panaudojimą, bet mūsų gamtinės sąlygos lemia, kad turime ieškoti ir kitų generavimo šaltinių. Vienas iš būdų - toliau vystyti atominę energetiką, nes manome, kad sparčiai augančiam regionui būtina turėti stambų energijos generavimo šaltinį. Tačiau pirminė ir pagrindinė energetinio efektyvumo sąlyga vis dar tebėra tiekimo šaltinių konkurencijos klausimas. Dėl to negaliu nepaminėti turbūt svarbiausio Lietuvos ir Švedijos, o tiksliau, Baltijos šalių ir Skandinavijos šalių projekto - elektros tilto, kuris sujungs mūsų šalis ir sukurs bendrą rinką mūsų regione. Viso savo darbo metu ypač rėmiau ir remiu šį projektą, kuris, mano giliu įsitikinimu, yra esminė saugios ir konkurencingos energetikos Baltijos šalyse sąlyga.

 

Taip pat esu įsitikinęs, kad ypatingą dėmesį ir investicijas turime skirti: moksliniams tyrimams, kurie padėtų sumažinti alternatyviųjų energijos išteklių sąnaudas; infrastruktūros projektams, kurie didintų rinkos integralumą ir kainos skaidrumą; kūrimui naujų finansinių instrumentų, kurie skatintų taupyti energiją ir gerinti gyvenimo kokybę.

 

Nuoširdžiai tikiu, kad Jūs, verslo atstovai, visada sugebantys lanksčiai reaguoti į kintančią situaciją ir sutikti naujus iššūkius, būsite ta varomoji jėga, kuri pajėgs toliau sėkmingai dirbti ir konkuruoti vidaus ir užsienio rinkoje. Tikiu Jūsų sumanumu ir išradingumu, todėl manau, kad dabartinė ekonominė situacija tik dar labiau paskatins Jūsų kūrybiškumą, ir tai ateityje atsispindės sėkmingoje Jūsų verslo plėtroje.

 

Sveikinu Švedijos verslo apdovanojimų nugalėtojus ir linkiu įdomių ir naudingų diskusijų!

 

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 27499146

Šiandien apsilankė: 429

Dabar naršo: 223

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media