EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta Pasaulio lietuvių ekonomikos forume

 

Gerbiamieji Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo dalyviai, viešnios ir svečiai,

 

Man tenka didelė garbė atidaryti šį iškilų renginį ir pasveikinti Jus, Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo dalyvius. Jūs susirinkote iš įvairių pasaulio vietų, iš daugiau nei dvidešimties valstybių, kad pasidalytumėte savo patirtimi.

 

Su daugeliu Jūsų buvome ne kartą susitikę, daugelį kartų dalyvavome verslo forumuose, apskritojo stalo diskusijose ir seminaruose. Visuomet kviečiau Jus atvykti į Lietuvą, atsivežti naujų idėjų ir pasidalyti patirtimi. Todėl šiandien labai džiaugiuosi Jus matydamas Lietuvoje!

 

Iš savo patirties žinau, kiek daug, remiantis savo tėvų ir senelių patirtimi, panaudojus lietuvišką kūrybingumą ir gebėjimus, galima pasiekti savo profesinėje srityje net ir gyvenant toli nuo Lietuvos.

 

Tenka pripažinti, kad Lietuva iki šiol nevisiškai išnaudojo pasaulio lietuvių vertingas žinias ir neįkainojamą patirtį, įgytą svetimose šalyse. Puikiai žinau, kiek daug mūsų verslininkai yra pasiekę įvairiose šalyse, tik gaila, kad beveik per du Nepriklausomybės dešimtmečius surengėme tik tris Pasaulio lietuvių ekonomikos forumus, o tarp antrojo ir trečiojo praėjo net 17 metų!

 

Dabar jau būtų sunku įvertinti, ką praradome nebendraudami, kiek gyvenimiškos patirties neperdavėme vieni kitiems. Per tuos metus Lietuva išgyveno ir svaiginantį ekonomikos augimą, ir nuopuolį. Tačiau tikiu, kad tai tik sutapimas, jog trečiasis Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas vyksta sunkiu Lietuvai metu, nes Pasaulio lietuvių įgytos žinios ir patirtis visada yra labai svarbu Lietuvai ir jų negali paveikti jokie ekonomikos ciklai.


Nors pastaruoju metu daug kalbama, kad pasaulio ekonomikai vis dažniau iškyla globalių iššūkių, tačiau kartu tai skatina imtis drąsių ir naujoviškų sprendimų. Nuoširdžiai tikiu, kad Jūs, verslo atstovai, visada sugebantys lanksčiai reaguoti į nuolat kintančią situaciją ir sutikti naujus iššūkius, būsite ta varomoji jėga, kuri pajėgs toliau sėkmingai dirbti ir konkuruoti pasaulinėje rinkoje.

 

Tikiu Jūsų sumanumu ir išradingumu. Nors mūsų istorijoje laisvai iniciatyvai reikštis dažnai nebūdavo politinių sąlygų, tai tik dar labiau įpareigoja mus visomis išgalėmis siekti, kad dabartinėje Lietuvoje ne tik žodžiais būtų saugoma privati nuosavybė, iniciatyvumas ir konkurencija. Turime siekti, kad privačios iniciatyvos ir sąlygų verslumui reikštis svarba iš tiesų būtų suprasta, o ne tik deklaruojama, ir kad tai atsispindėtų mūsų valdžios sprendimuose. Privalome išnaudoti istorinę galimybę įtvirtinti verslui palankią aplinką, kuri leistų mums augti, realizuoti savo iniciatyvas, išnaudoti globalios ekonomikos galimybes.


Kiekviena krizė suteikia ir galimybių, ypač verslui, kuris būtent nuosmukių metu gali ne tik pasitikrinti savo sprendimų teisingumą, bet ir naujai permąstyti investicijas, naujai įvertinti rinkos poreikius. Esu įsitikinęs, kad šis Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas yra puiki galimybė sutelktomis pasaulio lietuvių pastangomis ieškoti ir atrasti naujų, netikėtų verslo idėjų. Tai galimybė visai lietuvių tautai vėl suvienyti jėgas verslo plėtrai ir savo šalies ekonomikai stiprinti.

 

Istorijoje yra daug pavyzdžių, kai iš emigracijos sugrįžę verslininkai labai ryškiai prisideda prie savo šalies ekonomikos atsigavimo. Nuoširdžiai tikiu, kad pasimokysime iš šios patirties, ir Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas taps tradicija. Tikiu, kad padėsime pagrindus glaudesniam vietos bei užsienyje gyvenančių verslininkų bendradarbiavimui ir į Lietuvos ekonominį gyvenimą įtrauksime pasaulio lietuvius, ekonomistus, verslininkus.

 

Dėkoju šios puikios iniciatyvos iniciatoriams, organizatoriams ir visiems jos rėmėjams. Linkiu Jums visiems konstruktyvių pokalbių, rezultatyvių kontaktų ir kuo geriausios kloties!

Prezidento spaudos tarnyba

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 27258875

Šiandien apsilankė: 5296

Dabar naršo: 271

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media