EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta Lietuvos kariuomenės vado valdžios regalijų grąžinimo Vyriausiajam ginkluotojų pajėgų vadui ceremonijoje


Katedros aikštė

Gerbiamieji krašto apsaugos ministre ir kariuomenės vade,
Lietuvos kariai!

 

Sveikinu visus šios iškilmingos ceremonijos dalyvius ir svečius.

 

Esame čia, kad padėkotume kadenciją baigiančiam kariuomenės vadui generolui leitenantui Valdui Tutkui už sąžiningą ir uolią tarnybą šiame aukščiausiame kariniame poste.

 

Šią pareigą kariuomenės vadas atliko ypač profesionaliai, garbingai ir kūrybingai. Lietuvos kariuomenė ir jos vadas yra pelnę NATO sąjungininkų pagarbą ir yra vertinami kaip patikimi Aljanso partneriai, kuriems pavedamos sudėtingos užduotys tarptautinėse operacijose.

 

Per penkerius Lietuvos narystės NATO ir generolo leitenanto Valdo Tutkaus vadovavimo metus keitėsi ir mūsų kariuomenei keliami uždaviniai. Šiandien Lietuvos kariuomenė užtikrina ne tik valstybės teritorijos apsaugą, bet ir aktyviai prisideda prie taikos ir saugumo įtvirtinimo įvairiuose pasaulio kraštuose. Tikiu, kad pradėtas ir tebevykstantis kariuomenės transformacijos procesas bus tęsiamas ir dar labiau sustiprins visos valstybės saugumą.

 

Šiandien galime didžiuotis tarptautiniu Lietuvos kariuomenės įvertinimu. Taip pat svarbu, kad mūsų kariai savo pasiaukojama tarnyba nusipelnė ir visos visuomenės pagarbos. Lietuvos piliečiai žino, kad, kilus grėsmei ar ištikus nelaimei, jie bus vieni pirmųjų, kurie skubės į pagalbą. Mes visi žinome, kad mūsų kariuomenė yra pasirengusi viso krašto ir jos žmonių gynybai. Tai - ypač svarbi vertybė Lietuvos valstybei ir kiekvienam jos piliečiui.

 

Gerbiamieji,

 

Visa tai yra ir kadenciją baigiančio kariuomenės vado nuopelnas. Nuoširdžiai dėkoju Jums, gerbiamasis kariuomenės vade generole leitenante Valdai Tutkau, už garbingą tarnybą Lietuvai ir esu įsitikinęs, kad Jūsų įgyta patirtis ateityje bus labai naudinga ir reikalinga Lietuvai, ir atsakingi asmenys sugebės ją panaudoti valstybės pamatams stiprinti.

 

Tikiu, kad Jūsų pradėti darbai bus tęsiami ir Lietuvos karių dvasia, ištikimybė laisvės idealams bei savo valstybei vis stiprės. Ačiū Lietuvos kariams už tarnybą Tėvynei ir ištikimybę laisvės gynėjo pašaukimui.

 

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 27259362

Šiandien apsilankė: 5783

Dabar naršo: 320

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media