EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos geriausių 2008 metų disertacijų apdovanojimo iškilmėse

Gerbiamieji laureatai, Lietuvos mokslo atstovai,
Viešnios ir svečiai!

 

Jau trečią kartą susitinkame pagerbti jaunųjų Lietuvos mokslininkų, kurie savo nuosekliu ir kantriu darbu tvirtina šalies mokslo pagrindus ir kuria ateities gaires.

 

Toks kasmetinis renginys ne tik tampa gražia tradicija, bet ir atskleidžia būtinybę visuomenei pristatyti aukščiausius mokslo laimėjimus.

 

Šiandien galime dar kartą viešai pasakyti ir patvirtinti kartais gal kiek pamirštamą tiesą: Lietuvoje yra jaunų mokslininkų, kuriems rūpi mokslo kokybė ir kurie imasi iniciatyvos įgyvendinti gražias idėjas. Tai rodo geriausių disertacijų autorių apdovanojimai.

 

Ypač sveikinu Konkurso organizatorių sprendimą geriausius darbus išrinkti remiantis pačios mokslininkų bendruomenės sprendimu. Esu tvirtai įsitikinęs, jog tikroji mokslo tiesa išryškėja gyvose įvairių mokslo sričių atstovų diskusijose, aptariant disertacijų kokybę. Tai liudija ir tikrą mokslo autonomiją bei savarankiškumą.

 

Todėl nuoširdžiai dėkoju visiems jauniems, bet jau patyrusiems, Lietuvoje ir užsienyje mokslinės patirties įgijusiems mokslininkams, kurie geranoriškai ir nesiekdami materialinio atlygio savo laiką skiria disertacijų kokybei svarstyti ir įvertinti.

 

Noriu priminti, kad Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga yra suformulavusi ambicingą viziją: Lietuvos mokslininkai - pasaulinio lygio mokslo elitas. Tikiu, kad šis ir kiti panašūs konkursai taps svarbiu šią viziją įgyvendinančiu žingsniu, padėsiančiu mūsų mokslo sistemai siekti naujų aukštumų, o Lietuvos valstybei - stoti į valstybių lyderių gretas.

 

2009-ieji yra paskelbti Europos kūrybiškumo ir naujovių metais. Būtent kūrybiškumas ir naujoviškumas yra svarbiausias ir neišsemiamas sunkmečio laikotarpio išteklius, ekonominės ir socialinės gerovės variklis. Esu tvirtai įsitikinęs, kad Lietuvos ateities raida ir gerovė iš esmės priklausys nuo universitetų gebėjimo išugdyti kūrybišką asmenybę, savo idėjas gebančią paversti mokslo išradimais.

 

Šiuo metu Lietuvos aukštojo mokslo ir studijų sistemos laukia sudėtingas laikotarpis, kuris nulems visos mokslo bendruomenės ateitį. Yra kuriami įstatyminiai pamatai svarbiai ir esminei pertvarkai, tačiau tik nuo visos akademinės bendruomenės pastangų ir palaikymo priklausys jos sėkmė. Ne įstatymo raidė, bet Jūsų visų ryžtas, pasiaukojimas ir atkaklumas lems, ar šalies mokslui pavyks išsivaduoti iš inertinio mąstymo, akademinės biurokratijos bei nuolatinio finansų stygiaus ir pakilti į kokybiškai naują lygmenį.

 

Esu tikras, kad būtent dabar Lietuvos mokslas gali pasinaudoti unikalia galimybe gauti trūkstamų lėšų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, tyrėjų karjeros programos, nacionalinių kompleksinių programų ir vykdyti integruotus mokslo, studijų ir verslo slėnių bei kitus projektus. Raginu jaunuosius mokslininkus aktyviai naudotis šiomis išskirtinėmis galimybėmis, kurių prarasti neturime teisės. Prasmingai pasinaudokite šiomis lėšomis ir dėkite tvirtus pamatus ateities technologijoms, siekite kuo geresnių rezultatų!

 

Tvirtai tikiu, kad Lietuvos jaunieji mokslininkai sugebės ir ateityje rodyti naujus kelius visai mokslo bendruomenei, sieks geresnės mokslo kokybės, skatins ją kuo aktyviau kelti. Nes jau šiandien jaunoji akademinė karta kelia ambicingų tikslų - nori tapti mokslo pasaulio lyderiais .

 

Todėl, su viltimi žvelgdamas į Jus, drąsiai tariu: jaunieji mokslininkai yra Lietuvos ateitis, ir nuo jų veiklos priklausys, ar mūsų šalis taps įvairių sričių pasaulinio mokslo centru.

 

Ačiū Jums!

 

Valdas Adamkus
Lietuvos Respublikos Prezidentas

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 27215050

Šiandien apsilankė: 5936

Dabar naršo: 516

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media