EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta Lietuvos ir Didžiosios Britanijos asociacijos ,,British Chamber of Commerce” metiniame visuotiniame narių susirinkime

Gerbiamasis Ambasadoriau,
viešnios ir svečiai!


Džiaugiuosi galėdamas dalyvauti ir pasveikinti gausiai susirinkusius į Lietuvos ir Didžiosios Britanijos asociacijos ,,British Chamber of Commerce" renginį, skirtą asociacijos veiklos dešimtmečiui Lietuvoje paminėti. Šiandien asociacija gali pagrįstai didžiuotis, kad yra viena iš aktyviausiai veikiančių užsienio prekybos organizacijų Lietuvoje. Ši asociacija šiuo metu vienija daugiau kaip 120 įvairių sričių verslo atstovų iš Didžiosios Britanijos, Lietuvos ir tarptautinių įmonių.

 

Jūsų, asociacijų, vaidmuo dabar darosi kaip niekad svarbus, kai gyvename didelio ekonominio neapibrėžtumo ir pesimizmo nuotaikomis. Noriu pabrėžti, jog kiekviena krizė suteikia ir galimybių, ypač verslui, kuris būtent nuosmukių metu gali ne tik pasitikrinti savo sprendimų teisingumą, bet ir naujai pergalvoti investicijas, įvertinti naujus poreikius. Tikiu, jog visi čia susirinkusieji kaip tik tai šiuo metu ir daro.

Daugelyje šalių prekybos ir tiesioginių užsienio investicijų srautai pastaruoju metu yra sumažėję. Tačiau neabejoju, jog tie, kurie pirmieji ras naujų verslo ir investavimo galimybių, leidžiančių geriau išnaudoti išteklius, geriau tenkinti rinkos poreikius, bus pirmieji, kurie pasinaudos ir ekonomikos atsigavimu.

Esame bendros ES rinkos nariai. Tai jau atnešė mums daug naudos, išplėtė mūsų verslo horizontus ir galimybes. Manau, jog dabartinis ekonominis sunkmetis privers mus dar kartą kruopščiai įvertinti bendrosios rinkos privalumus ir tokių šalių kaip Lietuva privalumus. Kalbu ne tik apie mūsų geografinę padėtį, leidžiančią suderinti buvimo bendrojoje rinkoje ir trečiųjų šalių artumo privalumus, kalbu ir apie darbščius žmones, apie daugelyje šalių vertinamą mūsų žmonių kvalifikaciją, apie šalies atvirumą investicijoms. Kviečiu visa tai įvertinti ir tuo pasinaudoti.

Siekiame būti tarp tų šalių, kurių ekonomika greičiausiai pradės atsigauti, ims augti, ir mes toliau artėsime prie ES ekonominio išsivystymo lygio. Tačiau puikiai suprantame, kad tai įmanoma ne tik išlaikius valstybės finansų stabilumą, bet ir savo šalyje turint kuo daugiau norinčių dirbti ir investuoti verslininkų. Tik verslo pastangomis realizavę savo tikslus ir patenkinę kintančius rinkos poreikius galime tikėtis ekonomikos atsigavimo.

 

Nuoširdžiai tikiu, kad Jūs, verslo atstovai, visada sugebantys lanksčiai reaguoti į kintančią situaciją ir sutikti naujus iššūkius, būsite ta varomoji jėga, kuri pajėgs toliau sėkmingai dirbti ir konkuruoti vidaus ir užsienio rinkoje. Tikiu Jūsų sumanumu ir išradingumu, todėl manau, kad dabartinė ekonominė situacija tik dar labiau paskatins Jūsų kūrybiškumą, ir tai ateityje atsispindės sėkmingoje Jūsų verslo plėtroje. Lietuvos ir Didžiosios Britanijos asociacijai ,,British Chamber of Commerce" norėčiau dar kartą padėkoti už puikų darbą, vienijantį ir skatinantį mūsų šalių ekonominius ryšius.

 

Valdas Adamkus
Lietuvos Respublikos Prezidentas

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 27259058

Šiandien apsilankė: 5479

Dabar naršo: 292

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media