EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 2664154, faks. 2664145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta įteikiant diplomus Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto absolventams

Jūsų Magnificencija Vilniaus universiteto rektoriau,
Instituto direktoriau ir profesoriai, dėstytojai,
Brangūs instituto auklėtiniai!
 

Sveikinu visus, dalyvaujančius Jūsų gyvenime reikšmingoje šventėje, kuri įprasmina jaunų žmonių pasirengimą profesinei veiklai. Šiandien priešais Jus veriasi durys į kelią, kuriame galėsite tobulinti save ir praktiškai pritaikyti studijų metais Jūsų Alma Mater įgytas žinias.

 

Tai - ne tik naujų galimybių pradžia, bet ir Jūsų atsakomybės Lietuvai ir sau iššūkis. Nuo šiol į pasaulį ir gyvenimą Jūs žvelgsite kaip tikri profesionalai: gilinsitės, sieksite geriau suprasti vykstančius procesus ir stengsitės ištaisyti pasitaikančius trūkumus. Šiandien Jūs jau turite tas galimybes, kurių taip troškote ir siekėte studijuodami universitete - patvirtinti ar paneigti teorijas ir prielaidas, patobulinti kitų mokslo žmonių sukurtas taisykles.

 

Tvirtai tikiu, kad akademinėje aplinkoje prabėgę studijų metai išmokė Jus žvelgti į faktus nešališkai ir gebėti juos analizuoti, o argumentus ir sprendimus - grįsti racionaliomis įžvalgomis ir prielaidomis.

 

Gerbiamieji,

 

Tarptautinių santykių ir politikos mokslo instituto vardas pastaraisiais metais skambėjo daug kur - tarptautinėse konferencijose, daugiakultūriuose projektuose, politiniuose debatuose. Jūs ir Jūsų dėstytojai visuomet siekėte vadovautis akademine laisve ir nešališkumu, ir paaiškinti dažnai sunkiai suvokiamus procesus, vykstančius mūsų politiniame gyvenime bei kultūroje, analizavote pasaulio įvykius.

 

Esu įsitikinęs, kad ir toliau tęsite Instituto pradėtą misiją - padėsite mūsų visuomenei vis geriau suprasti Lietuvos ir mūsų regiono, Europos ir viso pasaulio politinio gyvenimo peripetijas, mūsų valstybės vykdomos užsienio politikos tikslus ir taktiką.

 

Jūsų žinių ir įgytos patirties reikės valstybės gyvenime. Lietuvos žmonėms labai reikia rimtų politikos ir ekonomikos apžvalgų bei analizių. Todėl visiems Jums linkiu savo profesine veikla ir mokslinėmis įžvalgomis praturtinti Lietuvos žiniasklaidos puslapius.

 

Esu tikras, kad gana dažnai teks atsidurti skirtingose profesinės veiklos barikadų pusėse: vieni būsite politikoje ir ieškosite tiesos diskutuodami su žiniasklaidoje dirbančiais studijų bendramoksliais, kiti - dirbsite valstybės tarnyboje ir bandysite ieškoti santaros su akademinėje veikloje save atradusiais kolegomis.

 

Tačiau esu įsitikinęs, kad tai nebus tikra priešprieša ar nuožmi kova tarp nesutaikomų priešininkų. Neabejoju, kad tokiomis akimirkomis Jūs išties būsite vieninga komanda, siekianti vieningo tikslo - profesionalesnės, kultūringesnės ir skaidresnės Lietuvos politikos, efektyvesnio ir toliaregiškesnio Lietuvos valdymo, principingesnio ir objektyvesnio žinių skleidimo.

 

Tai - didžiulė atsakomybė. Nuo šiandien dar atidžiau ieškosite savo gyvenimo kelio. Nuoširdžiai linkiu juo eiti ir taip prisidėti prie mūsų šalies ir mūsų visų ateities kūrimo.

 

Šiandien tariu ypatingą padėkos žodį Jūsų dėstytojams ir ilgamečiam Instituto direktoriui Raimundui Lopatai. Ačiū Jums už jaunajai kartai suteiktas žinias ir nubrėžtas gaires savarankiškam gyvenimo keliui!

 

Ačiū labai!

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje
Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 27499323

Šiandien apsilankė: 606

Dabar naršo: 223

@ 2008 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Prašome pranešti apie netikslumus. Sprendimas: Fresh media